RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Weterani nagrodzili kobietę, która podczas protestów ratowała flagę USA

Grant wynosi 2,6 tys. dolarów (fot. Helen H. Richardson/MediaNews Group/The Denver Post via Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)

Grupa byłych wojskowych ze stanu Waszyngton przyznała grant aktywistce ruchu Black Lives Matter, która uratowała amerykańską flagę przed spaleniem podczas czerwcowego protestu w Spokane.

Protesty w USA. Strzelanina i płonące baraki

Sobota była kolejnym dniem protestów w wielu miastach Ameryki. W mieście Austin w Teksasie doszło do strzelaniny, w wyniku której zginął uczestnik...

zobacz więcej

Grant, który uroczyście przekazano 20-latce, opiewa na kwotę ponad 2,6 tys. dolarów.

Lysa Cole uczestniczyła w antyrasistowskim proteście w Spokane 7 czerwca. Widząc podpalaną flagę USA, ugasiła ogień i podniosła ją z ziemi.

Na protest przyniosła ze sobą transparent na którym z jednej strony napisała „Black Lives Matter”, a z drugiej „Nienawiść nie uczyni Ameryki wielką”.

– Mówienie „Black Lives Matter” nie jest równoznaczne z mówieniem „Nienawidzę Ameryki” – tłumaczyła później lokalnej stacji telewizyjnej Cole. Podkreśliła, że „Ameryka została stworzona jako miejsce równych szans dla wszystkich”.

Stowarzyszenie weteranów w Spokane zwróciło uwagę na czyn młodej kobiety. – To typ przywódcy, którego chcemy w przyszłości. To jest ktoś, kto dba o wszystkich obywateli – powiedział David Melges, jeden z byłych wojskowych. – (Cole) stanęła w obronie każdego, kto kiedykolwiek walczył o tę flagę – dodał.

Cole chce studiować psychologię i prawo. W przyszłości zamierza pomagać ofiarom handlu ludźmi.

źródło:
Zobacz więcej