RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Fabryka recyklingowała kondomy. Myła i sprzedawała jako nowe

Policja przejęła ponad 320 tysięcy kondomów (fot. Wietnamska policja)
Policja przejęła ponad 320 tysięcy kondomów (fot. Wietnamska policja)

Wietnamska policja przeprowadziła nalot na zakład zajmujący się odnawianiem używanych kondomów. Przejęto ponad 320 tysięcy„gumek”, które były myte i sprzedawane nieświadomym niczego klientom.

Pracownica banku przejmowała nieużywane konta, brała pożyczki. Nikt się nie zorientował

42-letnia oszustka przejmowała nieużywane konta bankowe i brała pożyczki na nieświadomych właścicieli. Żaden z nich się nie zorientował. Ostatnia...

zobacz więcej

Serwis „Vietnam Insider” podaje, że zakład mieścił się w wynajętym domu w mieście Tan Uyen w prowincji Binh Duong leżącej w południowej części kraju. 32-letnia Pham Thi Thanh Ngoc miała dostawać miesięcznie ponad tysiąc używanych kondomów.

Praca kobiety polegała na oczyszczaniu prezerwatyw przy użyciu drewienka, a następnie zwijaniu i pakowaniu ich by wyglądały jak nowe. Te następnie sprzedawano.

Policja przeprowadziła nalot w sobotę. Przejęto około 324 tysięcy „gumek”, ważących przeszło 360 kilogramów. Ustalono, że na rynek zostało wprowadzonych co najmniej kilka tysięcy sztuk.

– Prezerwatywy są zakwalifikowane jako produkty medyczne, więc pod tym kątem będziemy sprawdzali jakie przepisy zostały złamane – powiedział przedstawiciel lokalnych władz.

Media nie informują, czy kobieta została zatrzymana, ilu miała współpracowników ani kto dostarczał jej półprodukty.

Eksperci zwracają uwagę, że używanie umytych kondomów nie chroni przez zakażeniem chorobami wenerycznymi czy wirusem HIV.

Rocznie w ponad 90-milionowym Wietnamie zużywa się – według szacunków – od 500 do 60 milionów prezerwatyw.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej