RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Były doradca Trumpa: Biden nie szanuje Polski i Polaków

Joe Biden nie szanuje Polski i Polaków. On chce zakończyć ten dyskurs patriotyczny, chce wprowadzić rasizm w Stanach Zjednoczonych, chce wprowadzić nową kulturę i zaatakował bezpośrednio Polaków. To jest nie do zaakceptowania – powiedział w programie „Minęła 20” w TVP Info Steve Bannon, były doradca prezydenta Donalda Trumpa.

Joe Biden fake newsem o Polsce. Zdecydowana odpowiedź ambasady w USA

Stwierdzenie w tweecie wiceprezydenta Joe Bidena opiera się na niedokładnych medialnych informacjach, ponieważ w Polsce nie istnieją żadne „strefy...

zobacz więcej

Komentarz Bannona dotyczył wpisu kandydata Demokratów w amerykańskich wyborach prezydenckich, który – odnosząc się do Polski – stwierdził, że „prawa LGBTQ+ to prawa człowieka; nie ma miejsca na »strefy wolne od LGBT«”. Były doradca prezydenta Trumpa stwierdził, że głosy Polaków są w USA bardzo ważne oraz że mniejszość polska to „kręgosłup wyborczy” Republikanów.

Gość TVP Info odniósł się także do ruchu Black Lives Matter. Były doradca Trumpa przyznał, że po śmierci George’a Floyda były powody, aby protestować, ale program ruchu BLM zawiera radykalne elementy.

– To nie są protesty pokojowe. Oni chcą wprowadzić radykalne zmiany. Oczywiście zmiany społeczne są dobre. Martin Luther King tak działał, on też chciał wprowadzić zmiany społeczne i było wszystko w porządku. Jednakże ruch BLM jest inny – powiedział Bannon.

Jak zaznaczył były doradca prezydenta USA, ruch BLM na swojej stronie internetowej, którą już usunął, napisał, że „chce zniszczyć poczucie społeczności i wspólnoty”.

– Niestety ci marksiści to właśnie chcą osiągnąć i dlatego tak dobrze dogadują się z Antifą – powiedział gość programu „Minęła 20”.

źródło:
Zobacz więcej