RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Spotkanie Kaczyński-Ziobro zakończone. Znamy warunki porozumienia

Jaka będzie przyszłość Zjednoczonej Prawicy? (fot. PAP/Jakub Kamiński)

W środę wieczorem w Warszawie doszło do spotkania prezesa PiS z szefem Solidarnej Polski, na którym ustalono wstępne warunków porozumienia. Jak ustalił portal tvp.info, jednym z rezultatów ma być wejście do rządu Jarosława Kaczyńskiego, który będzie nadzorował m. in. resort Zbigniewa Ziobry.

W nocy odbyło się spotkanie Kaczyńskiego z Ziobrą

W nocy z poniedziałku na wtorek odbyło się spotkanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z liderem Solidarnej Polski ministrem sprawiedliwości...

zobacz więcej

Według mediów, szefowie PiS i SP rozpoczęli rozmowę po g. 19.00. Spotkanie miało miejsce w budynku przy ul. Baciarellego.

Wcześniej w środę odbyło się spotkanie kierownictwa PiS, a także posiedzenie zarządu Solidarnej Polski.

Po zakończeniu spotkania kierownictwa PiS rzeczniczka partii Anita Czerwińska powiedziała, że „piłka jest cały czas po stronie Solidarnej Polski i wszystko zależy od ich decyzji”. – Prawo i Sprawiedliwość jest gotowe na wszelkie scenariusze, zależy nam na współpracy, by móc realizować program, ale musi to być współpraca konstruktywna – zaznaczyła.

Z kolei po zakończeniu posiedzenia zarządu SP poseł Jan Kanthak poinformował, że Zbigniew Ziobro ma upoważnienie „do dalszych rozmów w sprawie zasad współpracy przy realizacji naszego wspólnego programu Zjednoczonej Prawicy”.

Według nieoficjalnych informacji portalu tvp.info jednym z kluczowych rezultatów rozmów ma być zmiana w rządzie. Stanowisko wicepremiera objąć ma prezes Prawa i Sprawiedliwości. Jarosław Kaczyński miałby objąć nową funkcję szefa komitetu do spraw bezpieczeństwa i nadzorować ministerstwo sprawiedliwości, ministerstwo obrony narodowej oraz ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji.

Informację tę podał również serwis internetowy Polsat News.

źródło:
Zobacz więcej