RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Decyzja została podjęta”. Fogiel o sprawie Ardanowskiego

Zastępca rzecznika PiS zadeklarował, że się nie zgadza z ministrem ws. „Piątki dla zwierząt” (fot. PAP/Marcin Gadomski)

Decyzja w sprawie ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego została podjęta, jednak jaka ona jest, powie premier Mateusz Morawiecki – powiedział w środę zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel.

„Nigdy nie zaszkodzę PiS, jestem gotów do odejścia”. Mamy komentarz Ardanowskiego

Jeśli są wobec mnie jakieś inne plany, to przyjmuję je z całkowitym spokojem. Jestem przygotowany do opuszczenia stanowiska – mówi w rozmowie z...

zobacz więcej

– Nie chciałbym uprzedzać pana premiera Mateusza Morawieckiego, ale tak, decyzja w tej sprawie już zapadła – powiedział Fogiel pytany w Polsat News o przyszłość w rządzie Ardanowskiego po tym, gdy głosował przeciw zmianom w ustawie o ochronie zwierząt. Zaznaczył, że wszyscy posłowie PiS głosujący niezgodnie ze stanowiskiem partii musiały liczyć się z konsekwencjami.

Stwierdził, że nie zgadza się z oceną Ardanowskiego, który dla portalu wpolityce.pl powiedział, że zmiany w ustawie o ochronie zwierząt pisali ludzie nieznający wsi. – Więcej kontrowersji na wsi wynika z doniesień medialnych. Ta ustawa zmieniała się jeszcze w trakcie prac, więc myślę, że nie ma się czego obawiać – powiedział.

Ocenił, że rolnicy nie powinni się przez uchwalenie tej ustawy czuć, jakby ktoś ich spoliczkował – jak ocenił Ardanowski.

Pytany o całość zmian w rządzie, Fogiel odpowiedział, że cały czas aktualna jest kwestia rekonstrukcji rządu i ograniczenia liczby ministerstw.

– Kiedy już wzburzone wody koalicyjne się uspokoją i wtedy wrócimy do tego, i wtedy ten skład rządu wróci na tapetę – powiedział. Dopytywany czy możliwe jest, że do rządu wejdzie Jarosław Kaczyński, stwierdził, że szef PiS byłby wzmocnieniem każdego rządu, ale żadne decyzje w tej sprawie nie zapadły.

źródło:

Zobacz więcej