RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Władze Singapuru rozpoczynają współpracę z Apple. Będą razem walczyć z otyłością

W grę wchodzą różne formy aktywności m.in wymieniona jest medytacja, pływanie, czy spacery (fot. Shutterstock/Motortion Films)

Wysoki odsetek ludzi cierpiących na nadwagę lub zmagających się z otyłością stanowi poważny problemem ogólnoświatowy. Rząd Singapuru postanowił motywować swoich obywateli pieniędzmi do większej aktywności fizycznej. Sprawdzać ich mają smartwatche Apple’a.

Maluch w barwach LOT

Fiat 126p w barwach LOT pilotuje jako samochód „Follow Me” rejsowy samolot PLL LOT. Wydarzenie na terenie krakowskiego lotniska to ukłon w kierunku...

zobacz więcej

Firma Apple i rząd Singapuru nawiązały współpracę, która ma na celu zachęcić mieszkańców kraju do uprawiania sportu. Pomóc w tym mają nowe technologie i pieniądze. 

Władze chcą płacić obywatelom posiadającym Apple Watcha za regularne wykonywanie ćwiczeń fizycznych – pisze sukces.rp.pl.  

W grę wchodzą różne formy aktywności m.in wymieniona jest medytacja, pływanie czy spacery. Premiowane ma być nie tylko uprawianie sportu, ale także  dbanie o zdrowie (regularne badania, szczepienia). Program rządowy ma trwać dwa lata, w tym czasie mieszkańcy będą mogli zarobić łącznie do 380 dolarów singapurskich (ponad 1000 zł) – podaje portal. 

Aktywność fizyczna obywateli Singapuru, którzy postanowią wziąć udział w programie, będzie monitorowana za pomocą stworzonej przez Apple aplikacji LumiHealth - działającej na Apple Watch. Program ma też podawać użytkownikom cotygodniową listę zadań do wykonania. 

Apple podobne rozwiązania testuje już w USA. Tam dane z aplikacji monitorujących aktywność fizyczną wykorzystywane są przez firmy ubezpieczeniowe. 

Wicepremier Singapuru Heng Swee Keat powiedział, że „partnerstwo między Singapurem a Apple umożliwi Singapurczykom prowadzenie zdrowszego życia, ale co równie ważne, wniesie cenne informacje dla poprawy zdrowia ludzi na całym świecie” – cytuje portal. 

źródło:
Zobacz więcej