RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Dwóch Rosjan skazanych na kary po 300 lat więzienia za przemyt nielegalnych imigrantów

Karę wymierzono im według przelicznika 7-12 lat za każdego imigranta ze statku, na którym pracowali (fot. shutterstock/kittirat roekburi)
Karę wymierzono im według przelicznika 7-12 lat za każdego imigranta ze statku, na którym pracowali (fot. shutterstock/kittirat roekburi)

Dwóch Rosjan zostało skazanych przez sąd w Grecji na kary po 300 lat więzienia za przemyt nielegalnych imigrantów – poinformowała agencja TASS, powołując się na rosyjskiego obrońcę praw człowieka Iwana Mielnikowa.

Rosjanie przypadkowo zestrzelili własny myśliwiec

Rosyjski myśliwiec Su-30, który rozbił się w obwodzie twerskim, został przypadkowo zestrzelony w trakcie ćwiczeń – napisała agencja TASS. Do...

zobacz więcej

– Aleksiej Igumnow i Nikita Szeptałow otrzymali kary po 300 lat pozbawienia wolności za rzekomą organizację nielegalnej imigracji do Grecji. W Rosji zostaliby skazani za takie czyny na około 20 lat więzienia – oświadczył Mielnikow.

Wyjaśnił, że karę wymierzono im według przelicznika 7-12 lat za każdego imigranta ze statku, na którym pracowali.

Rosyjscy marynarze nie przyznali się do winy. Tłumaczyli, że znaleźli pracę w internecie i w tym celu przybyli do Turcji, skąd na statku wycieczkowym wypłynęli w morze. Obiecano im około 100 tys. rubli na miesiąc, a także darmowe wyżywienie i zakwaterowanie. Marynarze twierdzą, że z imigrantami nie mieli nic wspólnego.

Obrońca praw człowieka oświadczył, że sąd nie wziął pod uwagę dowodów niewinności rosyjskich marynarzy, a miejscowy adwokat z urzędu nie zapoznał się z materiałami sprawy; oskarżeni zobaczyli go po raz pierwszy w sądzie.

Mielnikow poinformował, że w podobnej sytuacji w Grecji znajduje się 26 rosyjskich marynarzy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej