RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rosjanie przypadkowo zestrzelili własny myśliwiec

Wcześniej służba prasowa Zachodniego Okręgu Wojskowego przekazała, że samolot rozbił się w lesie (fot. TVP Info)Shutterstock/BoJack)

Rosyjski myśliwiec Su-30, który rozbił się w obwodzie twerskim, został przypadkowo zestrzelony w trakcie ćwiczeń – napisała agencja TASS. Do incydentu doszło wczoraj. Maszyna uległa zniszczeniu, ale załoga zdążyła się katapultować.

Premier Rosji zezwolił na zestrzeliwanie cywilnych samolotów

Premier Rosji Michaił Miszustin podpisał rozporządzenie rady ministrów zezwalające między innymi siłom zbrojnym Federacji Rosyjskiej na...

zobacz więcej

Agencja TASS podała, że samoloty Su-30 wykonywały loty ćwiczebne nad poligonem, w obwodzie twerskim. W trakcie manewrów jedna z maszyn została zestrzelona przez swoich.

„Wstępna przyczyna katastrofy, to przypadkowe trafienie pociskiem, w trakcie szkolenia” – cytuje agencja TASS osobę związaną ze służbami ratowniczymi.

Wcześniej służba prasowa Zachodniego Okręgu Wojskowego przekazała, że samolot rozbił się w lesie, a piloci zdążyli się ewakuować. W komunikacie napisano, że nie zarejestrowano ofiar wśród osób postronnych, ani żadnych innych szkód.

źródło:
Zobacz więcej