RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Senator PiS: Musimy rozstrzygnąć w naszym obozie, co nas łączy

Wszyscy liczymy, również w obozie Zjednoczonej Prawicy, na zakończenie tych rozmów. (…) Musimy rozstrzygnąć w naszym obozie, co na łączy, co nas czeka, do czego mamy razem przez najbliższe miesiące i lata dążyć, bo wbrew pozorom nie jest to jakiś spór personalny – powiedział w programie „O co chodzi” w TVP Info wicemarszałek Senatu Marek Pęk (PiS).

Co dalej ze Zjednoczoną Prawicą? Rzeczniczka PiS komentuje

– Piłka jest cały czas po stronie Solidarnej Polski i wszystko zależy od ich decyzji. Prawo i Sprawiedliwość jest gotowe na wszelkie scenariusze,...

zobacz więcej

W środę po południu odbyło się kolejne spotkanie kierownictwa PiS. Najważniejsi politycy PiS, w tym prezes partii Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki, dyskutowali o przyszłości Zjednoczonej Prawicy.

– Piłka jest cały czas po stronie Solidarnej Polski i wszystko zależy od ich decyzji; Prawo i Sprawiedliwość jest gotowe na wszelkie scenariusze, zależy nam na współpracy, aby móc realizować program, ale musi to być współpraca konstruktywna – powiedziała PAP pop zakończeniu spotkania rzeczniczka PiS Anita Czerwińska.

Media spekulowały, że jednym z warunków dalszej współpracy w ramach ZP jest odstąpienie Solidarnej Polski od ostrego kursu ws. wartości rodzinnych i obrony Polaków przed ideologią LGBT.

Rozmowy dotyczące rekonstrukcji rządu zostały zawieszone po tym, jak w nocy z czwartku na piątek Solidarna Polska opowiedziała się przeciw noweli ustawy o ochronie zwierząt autorstwa PiS. Jeszcze przed głosowaniem szef klubu PiS Ryszard Terlecki powiedział, że w wyniku różnicy zdań rozmowy o rekonstrukcji zostają zawieszone.

Ostatecznie wszyscy posłowie Solidarnej Polski zagłosowali przeciw ustawie. Później politycy PiS wielokrotnie podkreślali, że koalicja Zjednoczonej Prawicy (PiS, Solidarnej Polski i Porozumienia) już nie istnieje.

źródło:
Zobacz więcej