RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zadzwonili, że podłożyli bombę. Wieża Eiffla ewakuowana, służby wydały komunikat

Zarządzająca obiektem firma SETE oświadczyła w komunikacie po otwarciu konstrukcji, że wieża Eiffla jest całkowicie bezpieczna (fot. shutterstock/Just dance)

Wieża Eiffla, która została ewakuowana na dwie godziny z powodu nieprawdziwej, jak się okazało, informacji o podłożeniu tam bomby, po południu została ponownie otwarta dla zwiedzających.

Wieża Eiffla ewakuowana po alarmie bombowym [WIDEO]

Paryska wieża Eiffla została ewakuowana w środę rano po tym, gdy policja otrzymała informację o podłożeniu w niej bomby. Sprawa jest badana przez...

zobacz więcej

Konstrukcja została przeszukana i nie znaleziono żadnych śladów materiałów wybuchowych – przekazała rzeczniczka policji agencji Reutera, dodając, że zabytek został otwarty około 14.25. Wcześniej ewakuowano z niego kilkaset osób, w tym turystów oraz pracowników restauracji i atrakcji znajdujących się w wieży.

„Zadzwonił mężczyzna, krzyknął Allahu Akbar i powiedział, że zamierza wysadzić wszystko w powietrze na wieży Eiffla” – relacjonuje źródło policyjne cytowane przez AFP. Siły bezpieczeństwa szybko otoczyły wieżę, wstrzymały ruch wokół niej i o godz. 12.15 ewakuowały przebywających tam ludzi.

Zarządzająca obiektem firma SETE oświadczyła w komunikacie po otwarciu konstrukcji, że wieża Eiffla jest całkowicie bezpieczna oraz że był to pierwszy fałszywy alarm bombowy w tym roku.

źródło:

Zobacz więcej