RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nie chciał założyć maseczki w samolocie. Musiała interweniować straż graniczna

45-latek przyznał się, że nie wykonywał poleceń kapitana samolotu (fot. Shutterstock/Petr Pohudka)

45-letni mężczyzna został wyprowadzony z samolotu przez funkcjonariuszy Straży Granicznej po tym, jak nie zastosował się do poleceń załogi i odmówił założenia maseczki. Pasażer został ukarany mandatem w wysokości 300 zł.

Lotnisko w Wuhan obsługuje już tyle samo pasażerów, co przed rokiem

Lotnisko w Wuhan odnotowało powrót liczby krajowych lotów pasażerskich i pasażerów do poziomu sprzed roku. Od końca stycznia do początku kwietnia z...

zobacz więcej

45-latek był pasażerem samolotu z Londynu do Wrocławia. Mężczyzna nie chciał zastosować się do poleceń załogi i odmówił założenia maseczki oraz wypełnienia karty lokalizacyjnej.

Po wylądowaniu samolotu na wrocławskim lotnisku na jego pokład weszli funkcjonariusze Straży Granicznej i w kajdankach wyprowadzili mężczyznę – poinformowała rzeczniczka komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej mjr SG Joanna Konieczniak.

Jak przekazała, 45-latek przyznał się, że nie wykonywał poleceń kapitana samolotu. Dopiero później zdecydował się na wypełnienie karty lokalizacyjnej. – Jednak za naruszenie przepisów ustawy prawo lotnicze został ukarany mandatem karnym w wysokości 300 zł – przekazała mjr Konieczniak.

źródło:

Zobacz więcej