RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus atakuje poznańskie szkoły

Do tej pory przypadki koronawirusa odnotowano łącznie w sześciu szkołach w Poznaniu (fot. Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)

Zakażenie koronawirusem potwierdzono do tej pory już w sześciu poznańskich szkołach: dwóch liceach i czterech szkołach podstawowych – poinformowała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Zakażeni są uczniowie i nauczyciele.

Dwulatek z koronawirusem trafił do szpitala. Żłobek nadal otwarty

U dziecka, które chodziło do jednego z poznańskich żłobków, potwierdzono zakażenie koronawirusem. Dwulatek z objawami chorobowymi trafił do...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

– Zakażenie ucznia potwierdzono w Liceum św. Marii Magdaleny. W Społecznej Szkole Podstawowej przy ul. Grunwaldzkiej zakażony jest nauczyciel; w Społecznej Szkole Społecznej nr 2 na Osiedlu Wichrowe Wzgórze – uczeń – powiedziała kierowniczka oddziału epidemiologii Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu Anna Pawłowska.

– W tym tygodniu każdy dzień przynosi nam informacje o wystąpieniu zakażeń w szkołach. Na razie są to pojedyncze zgłoszenia – powiedziała Pawłowska.

Jak przypomniała, „w przypadku potwierdzenia zakażenia u ucznia kwarantanną obejmowane są osoby z tej samej klasy i ewentualnie nauczyciele; osoby z dalszego kontaktu obejmowane są nadzorem epidemiologicznym”.

We wtorek poinformowano o pojawieniu się koronawirusa w Szkole Podstawowej nr 74, gdzie zakażenie potwierdzono u siostry zakonnej uczącej religii.

Koronawirus w dwóch szkołach na Pomorzu. Na kwarantannę trafił wójt gminy

Dwie szkoły w gminie Kościerzyna przechodzą w tryb nauki zdalnej ze względu na potwierdzone przypadki koronawirusa, w tym u dyrektora jednej z...

zobacz więcej

Zakażenie potwierdzono też u jednego z uczniów w Szkole Podstawowej nr 17. Dziecko miało zaburzenia węchu i smaku, lekarz rodzinny skierował je na badania. Klasa przeszła na nauczanie zdalne do 28 września. Uczniowie i ich współdomownicy zostali objęci kwarantanną. Pozostali uczniowie z innych klas tej szkoły nadal uczą się w placówce.

W poniedziałek sanepid poinformował o zawieszeniu stacjonarnych zajęć w III LO w Poznaniu, po potwierdzeniu zakażenia u dwóch nauczycieli. Zgodził się na zawieszenie zajęć i przejście na nauczanie zdalne, które obejmuje wszystkie klasy.

Od początku pandemii w Wielkopolsce zanotowano 6954 przypadki zakażeń koronawirusem, z czego 1058 to przypadki aktywne. Z powodu COVID-19 zmarło w regionie 258 osób, wyzdrowiało 5638.

źródło:
Zobacz więcej