RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Premier: Rozważamy podniesienie progu dla estońskiego CIT

– Rozważamy podniesienie progu przychodowego, do którego będzie można stosować estoński CIT, powyżej 50 mln zł – ogłosił Mateusz Morawiecki. Premier otworzył Kongres Impact'20 Connected Edition.

Długi a moralność w finansach. Zaskakujące wyniki badania Polaków

Rośnie akceptacja nieetycznych zachowań w obszarze finansów – wynika z badania „Moralność finansowa Polaków”, opublikowanego przez Związek...

zobacz więcej

Morawiecki podkreślał, że współpraca przedsiębiorców z państwem jest bardzo ważna dla innowacyjności.

– W szczególności wynalazki czwartej rewolucji przemysłowej nie zaistniałyby w ogóle: internet, GPS, nawet systemy w naszych telefonach komórkowych – to systemy, które powstawały ze wsparciem państwa. I tylko ze wsparciem państwa – podkreślał.

Jak mówił, powołując się na Francisa Fukuyamę, państwa wyjdą z kryzysu wywołanego koronawirusem obronną ręką, jeżeli zastosują cały arsenał wsparcia dla gospodarki.

– Dlatego od samego początku kładziemy taki nacisk na eksplozję wolności gospodarczej, na niskie podatki dla przedsiębiorców. Teraz estoński CIT ma szansę być rewolucją dla małych i średnich przedsiębiorców – mówił Morawiecki.

– Wsłuchujemy się w wasz głos i zastanawiamy się nad podniesieniem tego ogłoszonego progu z 50 mln na wyższą kwotę. O tym wkrótce będziemy mówić. Jednocześnie też wskazujemy na konieczność współpracy w tworzeniu optymalnego ekosystemu wsparcia dla innowatorów – powiedział premier.

źródło:
Zobacz więcej