RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Koalicji nie ma. Wszystko teraz zależy od odpowiedzi Ziobry”

Jak zachowa się szef Solidarnej Polski? (fot. PAP/Radek Pietruszka)

W tej chwili wszystkie scenariusze są na stole, z rządem mniejszościowym włącznie i wyborami przedterminowymi – powiedział szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. Poinformował, że PiS planuje wnieść poprawkę do noweli ustawy o ochronie zwierząt, dotyczącą powołania Państwowej Inspekcji Ochrony Zwierząt.

Jak poradzi sobie PiS bez koalicjantów? Jest nowy sondaż

Bez Solidarnej Polski i Porozumienia PiS nadal jest najpopularniejszą partią – pisze środowy „Super Express”, cytując wyniki przeprowadzonego na...

zobacz więcej

Sobolewski w Polskim Radiu 24 powiedział, że obecnie „koalicji nadal nie ma”, a to, co będzie dalej się działo, jest uzależnione między innymi od odpowiedzi Zbigniewa Ziobro.

– Tak jak wcześniej mówił pan prezes Jarosław Kaczyński i inni nasi przedstawiciele: scenariusze w tej chwili wszystkie są na stole. Z rządem mniejszościowym włącznie i w dalszej perspektywie wyborami przedterminowymi – powiedział.

– Najbardziej pożądany scenariusz byłby taki, gdzie po wyborach – a dopiero mija rok od wyborów – mamy trzy lata stabilnej większości, w której każdy zna swoje miejsce; przeprowadzamy to, co obiecaliśmy Polakom, idąc do wyborów; kontynuujemy niektóre reformy i przystępujemy do tych zapowiadanych, które mieliśmy przeprowadzić. To byłby optymalny scenariusz. Natomiast w tej chwili ten scenariusz jest zawieszony i szanse na to, że taki mógłby być realizowany, są 50 na 50 – dodał.

Sobolewski poinformował także, że PiS planuje wnieść poprawkę do nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, w sprawie utworzenia Państwowej Inspekcji Ochrony Zwierząt. Wskazał, że mogłaby ona kontrolować – zarówno na wsi, jak i w mieście – sytuację zwierząt, które są w gospodarstwach domowych. Dodał, że takie działania inspekcja mogłaby podejmować zarówno z własnej inicjatywy, jak i na wniosek np. stowarzyszeń.

źródło:
Zobacz więcej