RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. Raport 23.09 – tylu zgonów nie było od tygodni

W szpitalach na Mazowszu z powodu Covid-19 przebywa 402 pacjentów (fot. PAP/EPA)

Ponad setkę nowych zakażeń, niewiele mniej niż dzień wcześniej, potwierdziła Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna na Mazowszu. Wskaźnik odnotowanych od początku epidemii przypadków Covid-19 w regionie przekroczył już 11,3 tys. Po kilku dobach bez ofiar śmiertelnych, we wtorek zanotowano znaczny wzrost nowych zgonów, jakiego nie było od początku września.

Ten kraj ma dwa razy mniej mieszkańców niż Polska i ponad dwa razy więcej zakażeń

Ponad 17,3 mln mieszkańców – dwukrotnie mniej niż Polska – liczy Holandia. To jeden z najbardziej dotkniętych przez Covid-19 krajów w Europie. Z...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Od początku epidemii w regionie zmarło 437 osób zakażonych koronawirusem. We wtorek potwierdzono śmierć czworo kolejnych pacjentów chorych na Covid-19. Wskaźnik zgonów nie zmieniał się od soboty.

Liczba potwierdzonych zakażeń SARS-CoV-2 w Warszawie wzrósła w ostatnich godzinach do 4401 (+66), a na całym Mazowszu – do 11 331. Odnotowane we wtorek zachorowania na Covid-19 to w sumie 108 osób – mniej niż w poniedziałek, gdy dobowy wskaźnik wyniósł 120.

Jak dotąd w regionie odnotowano 7361 ozdrowieńców; liczba ta zwiększyła się w ciągu ostatniej doby o 84 kolejnych pacjentów, którzy pokonali Covid-19.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 80 699. 2316 z nich zmarło.

Z danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wynika, że objętych kwarantanną domową na Mazowszu jest 25 637 osób. Pod nadzorem sanitarno-epidemiologicznym znajduje się 1169 osób.

źródło:
Zobacz więcej