RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pijany uciekał przed policjantami, skończył w rowie

25-latek miał ponad 0,7 promila (fot. KPP Prudnik)

Do pięciu lat więzienia grozi 25-latkowi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami na terenie Prudnika (woj. opolskie). Prowadził volkswagena mając prawie promil alkoholu w organizmie i bez prawa jazdy. Swoją podróż zakończył w przydrożnym rowie.

Tragedia na lokalnej drodze. Pijany kierowca zabił rowerzystę

Policjanci z Kluczborka zatrzymali 35-letniego kierowcę osobowego volkswagena, który w poniedziałek wieczorem, będąc pod wpływem alkoholu, potrącił...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę. Policjanci w nieoznakowanym radiowozie chcieli zatrzymać do kontroli osobowego volkswagena bez tablic rejestracyjnych. Kierowca zignorował jednak sygnały do zatrzymania, przyśpieszył i zaczął uciekać w kierunku terenów leśnych. Funkcjonariusze podjęli pościg.

Mimo wyraźnych sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych, kierujący volkswagenem w dalszym ciągu nie zatrzymywał się. Szybko jednak pościgu stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Na szczęście siedzącemu za kierownicą mężczyźnie nic poważnego się nie stało.

Badanie alkomatem wykazało, że 25-letni mieszkaniec powiatu prudnickiego miał ponad 0,7 promila alkoholu. Dodatkowo nie miał prawa jazdy. Mężczyzna usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Za takie przestępstwa grozi mu kara do 5 lat więzienia oraz minimalnie 5 tysięcy złotych grzywny.

źródło:
Zobacz więcej