RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Premier: Państwo, które chce być nowoczesne musi zaufać młodym

Premier Mateusz Morawiecki (fot. PAP/Rafał Guz)

Państwo, które chce być nowoczesne, musi zaufać młodym i dać im działać – wskazał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że rozpoznanie potrzeb społecznych jest kluczem do wyższej jakości usług publicznych.

Premier: Zerowy PIT dla osób na stażu i praktykach

Wprowadzenie zerowego podatku PIT dla osób do 26. roku życia na stażach i praktykach zapowiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki podczas Gali...

zobacz więcej

Morawiecki wskazał, że „kluczem do wyższej jakości usług publicznych” jest dobre rozpoznanie społecznych potrzeb. „@GovTechPL to nasz klucz do umysłów i serc obywateli. Wierzę, że otworzy on drzwi wielu urzędów” – podkreślił.

Premier nawiązał w ten sposób do rządowego planu wsparcia młodzieży – Programu Młodych Liderów. Według KPRM dzięki temu programowi wybitni uczniowie i studenci mogą rozwijać swoje umiejętności i zdobywać wiedzę podczas staży w jednostkach administracji publicznej.

We wtorek szef rządu zapowiedział podczas Gali Liderów Innowacji GovTech Polska wprowadzenie zerowego podatku PIT dla osób do 26. roku życia na stażach i praktykach. Jak mówił, powinno to zachęcić młodych ludzi do pracy w administracji.

Spotkał się też z laureatami konkursów stażowych organizowanych przez Ministerstwo Finansów oraz GovTech Polska, „Liderami Podatkowymi” oraz „Liderami Innowacji”. W czasie spotkania została przeprowadzona Burza Mózgów – seria warsztatów kreatywnych, podczas których młodzież szukała odpowiedzi na pytanie: „Jak zachęcić pokolenie Z do pracy w sektorze publicznym?”.

KPRM ogłosiła także II edycję konkursu Liderzy Innowacji w ramach GovTech. 16 laureatów odbędzie płatny staż w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jak podano, rekrutacja zostaje otwarta 22 września i trwa do 30 listopada. Regulamin i szczegółowe informacje dostępne są na stronie gov.pl/govtech.

źródło:

Zobacz więcej