RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

KUL nawiązuje współpracę z Onetem. Ostra reakcja internautów

Informację skrytykowali także internauci przedstawiający się jako absolwenci KUL (fot. Twitter/KUL, John Paul II Catholic University of Lublin)

Przedstawiciele Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego rozmawiali „o współpracy KUL z onet.pl” – poinformowano na profilu twitterowym uczelni. Wiadomość o podjęciu współpracy z portalem stanowiącym własność Ringier Axel Springer została chłodno przyjęta przez internautów.

Przypominali oni między innymi, że uniwersytet jest utrzymywany z ofiar katolików.

Szef Reduty Dobrego Imienia, Maciej Świrski, zwrócił uwagę na antykatolicki przekaz Onetu. Jeden z jego obserwujących zasugerował, że po nowym rektorze uczelni spodziewano się innej polityki.

Wykładowca KUL-u poręczał za Margot. Jest odpowiedź uczelni ws. LGBT+

W kwestiach związanych z LGBT+ nasz uniwersytet w pełni utożsamia się ze stanowiskiem Konferencji Episkopatu Polski, przyjętym podczas ostatniego...

zobacz więcej

„Spotkanie z przedstawicielami portalu Onet.pl dotyczyło współpracy w zakresie przekazywania tej redakcji opinii i komentarzy ekspertów KUL z rozmaitych dziedzin oraz informacji z życia akademickiego i naukowego naszego uniwersytetu” – poinformowała portal tvp.info rzeczniczka prasowa KUL Monika Stojowska.

Przedstawicielka uczelni wyjaśniła, że chodzi o promocję wartości chrześcijańskich, nauki społecznej Kościoła katolickiego, a także nauczania św. Jana Pawła II – szczególnie w roku jego setnej rocznicy urodzin.

„Mówienie o porozumieniu pomiędzy KUL a Onet.pl jest nadinterpretacją, gdyż nie zostało ono zawarte” – zaznacza Stojowska.

Uczelnia wskazuje, że niedawno podpisano porozumienie o współpracy z Katolicką Agencją Informacyjną. a prowadzone są również rozmowy zmierzające do podpisania porozumień z Polską Agencją Prasową i Telewizją Polską. „KUL jest otwarty na współpracę ze wszystkimi redakcjami” – czytamy w przesłanym portalowi tvp.info oświadczeniu.

źródło:
Zobacz więcej