RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Mecz odwołany. Cała drużyna zakażona COVID-19

Przyjazd Tottenhamu miał być nie lada wydarzeniem dla peryferyjnego klubu (fot. Action Images via Reuters/Alan Walter/File Photo)

Zamiast wielkiego piłkarskiego święta – strach. Osiemnastu zawodników Leyton Orient zostało zakażonych koronawirusem. W związku z tym wtorkowy mecz z Tottenhamem w Pucharze Ligi Angielskiej został odwołany.

Polski piłkarz zasłabł na treningu. Trafił do szpitala

Dramat polskiego piłkarza występującego we Włoszech. Podczas poniedziałkowego treningu Patryk Dziczek stracił przytomność i upadł na murawę....

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Przyjazd ekipy Jose Mourinho miał być wielkim wydarzeniem dla występującego na co dzień na czwartym poziomie rozgrywek Leyton Orient. Jednak w poniedziałek klub poinformował, że „wielu piłkarzy jest zakażonych wirusem”.

Tottenham zdecydował wyłożyć 5 tysięcy funtów i opłacił zespołowi z League Two serię dodatkowych badań. Jak poinformował „The Sun”, wyniki testów potwierdziły aż osiemnaście przypadków koronawirusa wśród piłkarzy.

Wtorkowy mecz nie doszedł do skutku, a niewielkiemu klubowi przeszło koło nosa 100 tysięcy funtów, bo tyle za prawa do pokazywania spotkania miał zapłacić Sky Sports.

Leyton rozważało wystawienie w meczu drużyny juniorów, która nie miała kontaktu z seniorami, ale na to zgody nie wyraził Tottenham.

Na razie cały zespół trafił na kwarantannę, a stadion i ośrodek treningowy zostały zamknięte. Nie wiadomo, czy mecz uda się rozegrać w innym terminie w związku z niezwykle napiętym terminarzem. W takim wypadku awans do czwartej rundy uzyskają Koguty.

źródło:
Zobacz więcej