RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rzeczniczka PiS o efektach rozmów Kaczyński-Ziobro: Czekamy na odpowiedź

Prezes PiS przedstawił liderowi SP warunki dalszego trwania koalicji (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas poniedziałkowego spotkania z szefem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobro przedstawił warunki dalszego trwania koalicji; czekamy na odpowiedź - poinformowała rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska.

W nocy odbyło się spotkanie Kaczyńskiego z Ziobrą

W nocy z poniedziałku na wtorek odbyło się spotkanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z liderem Solidarnej Polski ministrem sprawiedliwości...

zobacz więcej

– W poniedziałek wieczorem doszło do spotkania prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z szefem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobro. Prezes Kaczyński przedstawił na nim warunki dalszego trwania koalicji. Teraz czekamy na odpowiedź Solidarnej Polski; mamy nadzieję, że będzie ona pozytywna – powiedziała rzeczniczka PiS.

Kryzys w Zjednoczonej Prawicy (PiS, Solidarna Polska i Porozumienie) pojawił się po głosowaniu w Sejmie nad projektem noweli ustawy dotyczącej ochrony zwierząt.

Mimo dyscypliny podczas głosowania, przeciw niej opowiedziało się 38 posłów klubu PiS, w tym wszyscy posłowie Solidarnej Polski oraz dwóch Porozumienia, a 15 innych posłów partii Jarosława Gowina wstrzymało się od głosu.

Później politycy PiS wielokrotnie podkreślali, że koalicja Zjednoczonej Prawicy już nie istnieje.

Po poniedziałkowym spotkaniu najważniejszych polityków PiS w sprawie przyszłości Zjednoczonej Prawicy, rzeczniczka partii Anita Czerwińska przekazała, że podczas posiedzenia podjęto decyzje o „zdecydowanych rozstrzygnięciach”. Dodała, że o szczegółach partia poinformuje „w stosownym czasie”.

źródło:

Zobacz więcej