RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kolejna potężna eksplozja w Libanie. Płonie skład broni Hezbollahu [WIDEO]

Tuż po wydarzeniu członkowie organizacji otoczyli miejsce zdarzenia kordonem bezpieczeństwa (fot. Twitter/Amir Tsarfati)

W wiosce Ain Kana na południu Libanu doszło do potężnej eksplozji, w wyniku której całą okolicę przykrył gęsty czarny dym. Według telewizji Al-Dżadid, wybuchł skład broni należący do Hezbollahu.

Strażacy ugasili pożar w porcie w Bejrucie

Libańscy strażacy i wojskowe śmigłowce ugasili rano pozostałości po wielkim pożarze w porcie w Bejrucie, który wybuchł dzień wcześniej. Miesiąc...

zobacz więcej

Wstępne doniesienia z miejsca eksplozji mówią, że w jej wyniku ucierpiało kilka osób. Według telewizji Al-Dżadid, która powołuje się na źródło w służbach bezpieczeństwa, budynek, gdzie doszło do wybuchu, był składem broni szyickiego ruchu Hezbollah, a powodem eksplozji był „błąd techniczny”. Tuż po wydarzeniu członkowie organizacji otoczyli miejsce zdarzenia kordonem bezpieczeństwa.

Według świadków wstrząs po wybuchu był odczuwalny w całej okolicy. Zamieszczone w mediach społecznościowych wideo mające przedstawiać efekty eksplozji pokazuje doszczętnie zniszczony duży dom i głęboki krater w miejscu wybuchu.

Do zdarzenia doszło w Ain Kana, ok. 50 km na południe od Bejrutu. Południowy Liban uważany jest za bastion wspieranej przez Iran organizacji.

źródło:
Zobacz więcej