RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

KO chce odwołania ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry

Koalicja Obywatelska zdecydowała o złożeniu wniosku o wotum nieufności (fot. PAP/Marcin Obara)

Koalicja Obywatelska zdecydowała o złożeniu wniosku o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry – poinformował we wtorek szef klubu KO Borys Budka. Według niego Ziobro zrujnował wymiar sprawiedliwości i prokuraturę.

Przecieki po spotkaniu prezesa PiS i Ziobry. „Nie ma mowy o dymisji”

Nie ma mowy o dymisji prokuratora krajowego Bogdana Święczkowskiego – pisze serwis wPolityce.pl, informując o spotkaniu prezesa PiS Jarosława...

zobacz więcej

– Czas na powiedzenie: sprawdzam. Dlatego władze Koalicji Obywatelskiej podjęły decyzję wniosku o odwołanie Zbigniewa Ziobry z funkcji ministra sprawiedliwości i jednocześnie prokuratora generalnego. Chcemy zobaczyć, czy to wszystko, o czym mówi (prezes PiS) Jarosław Kaczyński i jego ludzie jest prawdą, czy też jak zawsze pan premier (Mateusz) Morawiecki i Jarosław Kaczyński staną po stronie człowieka, który zrujnował wymiar sprawiedliwości i polską prokuraturę – powiedział Budka na briefingu w Sejmie.

– Chcemy zobaczyć, czy (Jarosław) Kaczyński dotrzyma słowa i ten wyjątkowy szkodnik polskiego wymiaru sprawiedliwości, jakim jest Zbigniew Ziobro przestanie wreszcie pełnić tę funkcję – oświadczył polityk KO.

Zgodnie z regulaminem Sejmu, wniosek o wotum nieufności wobec ministra musi poprzeć większość ustawowej liczby posłów, czyli 231. Klub Koalicji Obywatelskiej liczy 134 posłów.

źródło:

Zobacz więcej