RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Gdyby Trzaskowski był premierem, byłoby 20-proc. bezrobocie”. Śpiewak o ruchu władz Warszawy

Aktywista miejski skomentował rezygnację z budowy kolejnych planowanych linii tramwajowych (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

„Nie będzie tramwaju na Gocław i Wilanów. Ekipa Rafała Trzaskowskiego zaprzepaszcza historyczną szansę miasta na rozwój. W kryzysie trzeba działać antycyklicznie, a nie go pogłębiać, rezygnując z inwestycji” – napisał na Twitterze aktywista miejski Jan Śpiewak. Jego zdaniem gdyby Trzaskowski był dziś premierem, bezrobocie w Polsce mogłoby sięgnąć 20 proc.

Śpiewak o wyniku Trzaskowskiego: W PO nie odbywa się żadna praca intelektualna

„Oni ciągle nic nie rozumieją. Kandydat na prezydenta był sklejony z Platformą Obywatelską i całą historią, która się za nią ciągnęła....

zobacz więcej

Śpiewak zamieścił na Twitterze screen z portalu „Gazety Wyborczej”, gdzie możemy przeczytać, że budowa torów tramwajowych do Dworca Zachodniego i w poprzek Mokotowa zostały odłożone „na lepsze czasy”. „To kolejne odcinki, po trasie na Gocław, które wypadają z planu inwestycyjnego reklamowanego jako rekordowy w historii” – czytamy.

Ustosunkował się do tego sam Śpiewak. „Nie będzie tramwaju na Gocław i Wilanów. Ekipa Rafała Trzaskowskiego zaprzepaszcza historyczną szansę miasta na rozwój. W kryzysie trzeba działać antycyklicznie a nie go pogłębiać rezygnując z inwestycji. Gdyby Trzaskowski był premierem, mielibyśmy dzisiaj w Polsce 20-procentowe bezrobocie” – napisał.

źródło:
Zobacz więcej