RAPORT

Pogarda

Afera kopertowa. CBA weszło do szpitala w Szczecinie, przeszukania w kilkudziesięciu miejscach

Najnowsze

Popularne

Prawie setka agentów CBA prowadzi przeszukania w kilkudziesięciu lokalizacjach, w tym w szczecińskim szpitalu wojewódzkim – ustalił portal tvp.info. Wszystko w ramach śledztwa w sprawie tzw. afery kopertowej, w której oskarżenia padają w kierunku marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego. Śledztwo jest rozwojowe.

CBA apeluje do świadków korupcji w szczecińskim szpitalu. Jest jeden warunek

Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi śledztwo dotyczące korupcji w szczecińskim szpitalu, gdzie pracował prof. Tomasz Grodzki. Do tej pory w...

zobacz więcej

Jak wynika z naszych informacji, czynności na zlecenie Prokuratury Regionalnej w Szczecinie realizują właśnie agenci ze szczecińskiej delegatury CBA.

To kolejne działania w śledztwie, które dotyczy możliwej korupcji w szpitalu w Szczecinie-Zdunowie. Tym razem prawie 100 agentów przeszukało 23 lokalizacje, w tym miejsca prowadzenia księgowości i miejsca przechowywania dokumentacji księgowej podmiotów gospodarczych i instytucji publicznej.

Jak poinformowało nas CBA, „czynności przeprowadzono w skoordynowany sposób w kilkunastu spółkach z branży farmaceutycznej, Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Szczecinie, a także w jednym ze szczecińskich biur podróży”. Ujawniony materiał dowodowy będzie poddany oględzinom i szczegółowej analizie.

Biuro zaznacza, że w tym śledztwie planowane są kolejne czynności procesowe.

Przypomnijmy, prokuratura Regionalna w Szczecinie prowadzi śledztwo ws. nazwanej przez media „aferą kopertową”, do której miało dochodzić w szpitalu Szczecin-Zdunowo, kiedy dyrektorem placówki był obecny marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

W sprawie pojawiają się kolejni świadkowie, którzy przedstawiając często dramatyczne relacje twierdzą, że przyjmował on od pacjentów pieniądze w zamian za przeprowadzenie zabiegów. Marszałek Grodzki konsekwentnie zaprzecza, by przyjmował łapówki od pacjentów.

Według informacji portalu tvp.info, CBA przesłuchało już w prawie 90 osób. Chodzi o 12 przypadków, cztery z nich – ustaliliśmy – nie przedawniły się.

Śledztwo w sprawie korupcji w szpitalu w Szczecinie-Zdunowie zostało wszczęte przez Centralne Biuro Antykorupcyjne po tym, jak prof. Agnieszka Popiela ogłosiła na Facebooku, że musiała zapłacić 500 dolarów za operację swojej mamy. Od początku grudnia nadzoruje je Prokuratura Regionalna w Szczecinie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej