RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Drewniana bela spadła z ciężarówki na rowerzystę

69-letni rowerzysta trafił do szpitala (fot. Policja)

Wypadek wydarzył się na Lubelszczyźnie. Drewniany kloc spadł z ciężarówki i uderzył w 69-letniego rowerzystę jadącego drogą. Drewno z naczepy strąciła łyżka koparki, którą pogłębiano przydrożny rów. – Rowerzysta z obrażeniami głowy trafił do szpitala – mówi portalowi tvp.info starszy aspirant Dorota Krukowska–Bubiło z KMP w Zamościu.

Tragiczny wypadek w Olsztynie. Nastolatek w stanie krytycznym

Nastolatek został potrącony w niedzielę przez pociąg. Chłopiec w stanie krytycznym został przewieziony do szpitala; walczy o życie. Śledczy...

zobacz więcej

Do wypadku doszło na drodze powiatowej w miejscowości Zubowice Kolonia. Policjanci, którzy przujechali na miejsce ustalili, że operator koparko- ładowarki pracował przy przydrożnym rowie. – Składając ramię koparki zahaczył łyżką o kabinę jadącego drogą samochodu ciężarowego marki MAN z przyczepą – wyjaśnia policjantka. To spowodowało lawinę zdarzeń. Wstrząsy poruszyły ładunek ciężarówki. Klocki drewna przesunęły się i jeden z nich wypadł wprost na jadącego drogę rowerzystę.

69-letni mieszkaniec gminy Komarów Osada z obrażeniami ciała, głównie głowy został przewieziony do szpitala. Był przytomny. Badanie alkomatem wykazało, że operator koparki, 37-latek gminy Stary Zamość i 38-letni kierowca ciężarówki byli trzeźwi. Trzeźwy był również kierujący jednośladem.

Policyjne postępowania ma ustalić przebieg zdarzenia oraz jego okoliczności.

źródło:
Zobacz więcej