RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prezes PiS spotkał się z liderem Porozumienia

Jarosław Kaczyński spotkał się z Jarosławem Gowinem (fot. PAP/Leszek Szymański)

W siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej trwa spotkanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z liderem Porozumienia Jarosławem Gowinem. Głównym tematem spotkania jest przyszłość Zjednoczonej Prawicy – przekazało źródło PAP w Prawie i Sprawiedliwości.

W listopadzie kongres PiS. Wybiorą nowe władze

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podpisał zarządzenie dotyczące zwołania w listopadzie kongresu PiS, podczas którego zostaną...

zobacz więcej

Do kryzysu w Zjednoczonej Prawicy (PiS, Solidarna Polska i Porozumienie) doszło po głosowaniu w Sejmie nad projektem noweli ustawy dotyczącej ochrony zwierząt.

Mimo dyscypliny podczas głosowania, przeciw noweli opowiedziało się 38 posłów klubu PiS, w tym wszyscy posłowie Solidarnej Polski oraz dwóch Porozumienia, a 15 innych posłów partii Jarosława Gowina wstrzymało się od głosu. Później politycy PiS wielokrotnie podkreślali, że koalicja Zjednoczonej Prawicy już nie istnieje.

Na spotkaniu pojawił się też premier Mateusz Morawiecki.

Po poniedziałkowym spotkaniu najważniejszych polityków PiS ws. przyszłości ZP rzeczniczka partii Anita Czerwińska przekazała, że podczas posiedzenia podjęto decyzje o „zdecydowanych rozstrzygnięciach". Dodała, że o szczegółach partia poinformuje „w stosownym czasie”.

Według mediów w poniedziałek wieczorem doszło do spotkania Jarosława Kaczyńskiego z liderem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobrą.

źródło:

Zobacz więcej