RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Madeleine McCann nie żyje, są dowody”. Prokuratura podaje nowe informacje

Dziewczynka zniknęła w 2007 roku (fot. Anthony Devlin/PA Images via Getty Images)

Śledczy dysponują „materialnymi dowodami” na śmierć Madeleine McCann – poinformował niemiecki prokurator w wywiadzie dla portugalskiej telewizji. Dziewczynka zaginęła przed 13 laty. Jej zniknięcie to jedna z najgłośniejszych zagadek kryminalnych ostatnich lat. W sprawie głównym podejrzanym jest niemiecki pedofil.

Porwanie Maddie McCann. Podejrzany mógł uprowadzić też dwoje innych dzieci

Christian B., podejrzany o porwanie w 2007 roku trzyletniej wówczas Madeleine McCann, może mieć związek z uprowadzeniem dwojga innych dzieci....

zobacz więcej

Prokurator Brunszwiku Hans Christian Wolters o nowych okolicznościach zaginięcia McCann mówił telewizji RTP. Potwierdził, że są „materialne dowody” na śmierć czterolatki. Nie chciał zdradzać więcej szczegółów.

– To, co uzyskaliśmy z wyników badań, nie pozwala nam sądzić inaczej. Zgodnie z naszą wiedzą to po prostu niemożliwe. Nie mamy dowodów na to, że Maddie wciąż żyje. A to, co wiemy, sugeruje, że nie żyje. Właściwie nie mamy innego pola manewru – oznajmił Wolters.

Głównym podejrzanym jest niemiecki pedofil Christian Brueckner. Już w innych wypowiedziach dla mediów prokurator Brunszwiku informował, że śledczy mają obciążając go dowody.

Dziewczynka zaginęła w 2007 r. podczas rodzinnych wakacji. Zniknęła w tajemniczych okolicznościach z pokoju hotelowego, gdy jej rodzice poszli na kolację. Twierdzą, że ich córka została uprowadzona; gdy powrócili do mieszkania, jedno z okien było otwarte.

Śledztwa w tej sprawie wielokrotnie wszczynano i umarzano. W pewnym momencie podejrzenia skierowano na jej rodziców, którzy mieliby ją zabić.

Według niemieckich śledczych główny podejrzany przebywał w latach 1995-2007 na portugalskim wybrzeżu Algarve, m.in. w domu niedaleko Praia da Luz, gdzie doszło do porwania. Pracował w gastronomii.

Służby próbują znaleźć twarde dowody na powiązanie mężczyzny ze zniknięciem dziewczynki. „Wszystko, czego pragnęliśmy, to znaleźć ją, dowiedzieć się prawdy i wymierzyć sprawiedliwość odpowiedzialnym. Nigdy nie stracimy nadziei na odnalezienie Madeleine żywej, ale cokolwiek się okaże, musimy o tym wiedzieć, bo musimy zaznać spokoju” – mówią jej rodzice.

źródło:
Zobacz więcej