RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Przecieki po spotkaniu prezesa PiS i Ziobry. „Nie ma mowy o dymisji”

O możliwej dymisji Prokuratora Krajowego donosiły media (fot. arch.PAP/Bartłomiej Zborowski)
O możliwej dymisji Prokuratora Krajowego donosiły media (fot. arch.PAP/Bartłomiej Zborowski)

Nie ma mowy o dymisji prokuratora krajowego Bogdana Święczkowskiego – pisze serwis wPolityce.pl, informując o spotkaniu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z szefem Solidarnej Polski Zbigniewem Ziobrą. Atmosfera rozmowy była dobra – dodaje portal, powołując się na źródła w Zjednoczonej Prawicy.

W nocy odbyło się spotkanie Kaczyńskiego z Ziobrą

W nocy z poniedziałku na wtorek odbyło się spotkanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z liderem Solidarnej Polski ministrem sprawiedliwości...

zobacz więcej

Źródło portalu utrzymuje, że rozmowa Kaczyńskiego i Ziobry „odbywała się w dobrej atmosferze, a doszło do niej także dzięki mediacji członków PiS, którzy nie chcą słyszeć o rozpadzie koalicji i słusznie przekonywali, że rozpad Zjednoczonej Prawicy może doprowadzić konserwatystów do klęski wyborczej”.

– Potrzebowaliśmy mediacji Jarosława Kaczyńskiego, którego pozycja jest niepodważalna. Z kolei Zbigniew Ziobro słał pojednawcze sygnały, które pomogły w rozmowach obu liderów – mówi rozmówca portalu.

– To nie było tak, że Ziobro został skreślony. Ważne, by konflikty na linii Ziobro – premier Mateusz Morawiecki były łagodzone właśnie przez prezesa Kaczyńskiego. Dziś już wiadomo, że porozumienie zostanie zawarte. To była dobra rozmowam z opcją na przyszłość – dodaje jeden z polityków prawicy.

Rozmówcy podkreślają, że w przestrzeni medialnej rozprowadzane są nieprawdziwe informacje o nadchodzących dymisjach i drastycznych zmianach w prokuraturze.

Radio RMF FM informowało, że dymisja Bogdana Święczkowskiego, prokuratora krajowego i zastępcy prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry, ma być ceną utrzymania koalicji z Solidarną Polską.

„Tym samym pracę miałby stracić jeden z najbardziej zaufanych ludzi Ziobry, a zastąpić go miałby ktoś bliższy Jarosławowi Kaczyńskiemu” – podało radio.

Rzecznik: Jest opcja rządu mniejszościowego

W tym tygodniu możemy się spodziewać decyzji co do kwestii funkcjonowania rządu, jego składu – poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. Uciął...

zobacz więcej

Jak twierdzi wPolityce.pl, to nieprawda. „O jego dymisję nikt nie zabiegał i taka dyskusja nie miała miejsca. Zmiana na tym stanowisku byłaby zresztą osobliwa. Prokurator Święczkowski z sukcesem walczy ze zorganizowaną przestępczością, a jego zasługi docenia niemal cała Zjednoczona Prawica” – pisze portal.

„Dziwne, że ktoś rozpuszcza podobne bzdury. To ewidentna gra na rozłam i awanturę między PiS a Solidarną Polską. Są tacy, którzy już cieszyli się z rozbicia koalicji i pozbycia się Zbigniewa Ziobry. Będą musieli uzbroić się w cierpliwość” – powiedział wPolityce.pl polityk Zjednoczonej Prawicy.

„Jest pełne poparcie dla rozmów i utrzymania koalicji. Próba jej rozbicia dla osobistych ambicji grupki osób, które z PiS są związane stosunkowo od niedawna, nie uda się” – poinformował.

Według serwisu może dojść do jeszcze jednego spotkania lub uzgodnień zdalnych między prezesem PiS a szefem SP.

„Z naszych ustaleń wynika, że nie wszystkie kwestie zostały omówione w trakcie wieczornego spotkania liderów prawicy. Wiadomo już też, że jutro (środa) ma dojść do kolejnego spotkania kierownictwa PiS. Jak informowaliśmy już wczoraj, liderzy prawicy chcą zamknąć temat koalicyjny właśnie jutro. Jedno jest pewne: szansa na pełne porozumienie jest dużo bliżej niż wczoraj” – pisze wPolityce.pl.

źródło:
Zobacz więcej