RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Premier złożył życzenia byłym i obecnym członkom NZS

Dzisiaj mija 40. rocznica powstania organizacji Niezależnego Zrzeszenia Studentów (fot. arch.PAP)

Premier Mateusz Morawiecki złożył życzenia byłym i obecnym członkom Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Dzisiaj mija 40. rocznica powstania organizacji. Szef rządu w internetowym wpisie wspomniał o roli organizacji w okresie PRL.

Rzecznik: Jest opcja rządu mniejszościowego

W tym tygodniu możemy się spodziewać decyzji co do kwestii funkcjonowania rządu, jego składu – poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. Uciął...

zobacz więcej

Jak zaznaczył w internetowym wpisie szef rządu, NZS powstało niecały miesiąc po podpisaniu Porozumień Sierpniowych. Mateusz Morawiecki napisał, że był to „swoisty »studencki« odpowiednik” Solidarności.

– Walczył m.in. o przestrzeganie podstawowych swobód politycznych w kraju, praw człowieka, poszanowanie polskich tradycji niepodległościowych i patriotycznych – przypomniał Mateusz Morawiecki. Dodał, że zdelegalizowane podczas stanu wojennego NZS, zostało ponownie uznane jako legalna organizacja po roku 1989. Byłym i obecnym członkom NZS premier życzył, „by solidarnościowe ideały ich organizacji były moralnym kompasem dla kolejnych pokoleń młodych”.

źródło:
Zobacz więcej