RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ponad 80 tys. zakażeń koronawirusem. Raport o stanie epidemii w Polsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 711 nowo odnotowanych zakażeniach koronawirusem. Tym samym przekroczono granicę 80 tys. infekcji SARS-CoV-2 w Polsce. We wtorkowym raporcie resort przedstawił najnowsze dane o epidemii Covid-19, z których wynika, że z powodu infekcji zmarło kolejnych 18 osób.

Tyle samo testów, więcej zakażonych. Minister Zdrowia wyjaśnia

Wzrost pozytywnych wyników badań na koronawirusa w ogólnej ich liczbie to skutek zmiany strategii testowania, m.in. pobierania próbek od osób z...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W poniedziałek ministerstwo informowało o 748 nowych przypadkach koronawirusa, w niedzielę o 910, zaś w sobotę ich liczba po raz pierwszy przekroczyła tysiąc i wynosiła 1 002 – co stanowi dobowy rekord.

Nowe zakażenia, o których poinformowano we wtorek, dotyczą osób z województw: małopolskiego (112), mazowieckiego (108), pomorskiego (83), śląskiego (72), łódzkiego (51), dolnośląskiego (47), zachodniopomorskiego (39), wielkopolskiego (36), podkarpackiego (30), opolskiego (28), świętokrzyskiego (21), warmińsko-mazurskiego (21), podlaskiego (21), lubelskiego (21), kujawsko-pomorskiego (13) i lubuskiego (8).

Resort przekazał, że zmarło kolejne 18 zakażonych pacjentów w wieku od 48 do 94 lat. To osoby hospitalizowane m.in. w Grudziądzu, Toruniu, Krakowie, Łańcucie, Gdańsku i Poznaniu. Jedna z tych ofiar – dodano – nie miała chorób współistniejących. Dzień wcześniej odnotowano znacznie mniejszą liczbę zgonów, gdy zmarło pięcioro pacjentów.

Tym samym we wtorek liczba potwierdzonych w Polsce przypadków Covid-19 przekroczyła 80 tysięcy i wynosi dokładnie 80 699. Jak dotąd zmarło 2 316 osób.

Ten kraj ma dwa razy mniej mieszkańców niż Polska i ponad dwa razy więcej zakażeń

Ponad 17,3 mln mieszkańców – dwukrotnie mniej niż Polska – liczy Holandia. To jeden z najbardziej dotkniętych przez Covid-19 krajów w Europie. Z...

zobacz więcej

Zasłaniając nos i usta ograniczamy ryzyko zakażenia koronawirusem, chronimy siebie i innych – przypomina Narodowy Fundusz Zdrowia. Pamiętajmy o maseczkach w komunikacji publicznej, sklepie i aptece – postuluje NFZ.

Wcześniej Ministerstwo Zdrowia podało, że w ostatnich godzinach wyzdrowiało 368 osób zakażonych koronawirusem. W sumie w Polsce jest już 64 972 ozdrowieńców.

Jak wskazał resort, z powodu infekcji SARS-CoV-2 w szpitalach przebywają 1993 osoby, 85 pacjentów jest podłączonych do respiratorów.

Na kwarantannie przebywa 115 789 osób, a 11 849 osób jest objętych nadzorem epidemiologicznym – czytamy w codziennym raporcie o koronawirusie.

źródło:
Zobacz więcej