RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Tyle samo testów, więcej zakażonych. Minister Zdrowia wyjaśnia

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia podało, że ostatniej doby wykonano ponad 12,2 tys. testów na obecność koronawirusa i wykryto 748 nowych przypadków (fot. Omar Marques/Getty Images)

Wzrost pozytywnych wyników badań na koronawirusa w ogólnej ich liczbie to skutek zmiany strategii testowania, m.in. pobierania próbek od osób z objawami – wyjaśnił minister zdrowia Adam Niedzielski.

Niedzielski: Badania na Covid-19 będą możliwe poprzez teleporadę

Ministerstwo Zdrowia po rozmowach z przedstawicielami lekarzy rodzinnych zdecydowało się zmodyfikować strategię walki z COVI-19. Lekarze POZ będą...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

„Wzrost udziału pozytywnych testów w ogólnej ich liczbie to skutek zmiany strategii testowania i bezwzględnego wzrostu liczby zachorowań. Testujemy przede wszystkim osoby objawowe, a zrezygnowaliśmy z testowania osób na kwarantannie i po izolacji” – napisał na Twitterze szef resortu zdrowia.

W poniedziałek MZ podawało, że ostatniej doby wykonano ponad 12,2 tys. testów na obecność koronawirusa i wykryto 748 nowych przypadków. W niedzielę resort informował o wykonaniu ponad 18,9 tys. testów i potwierdzeniu 910 nowych przypadków, zaś w sobotę MZ informowało o wykonaniu ponad 20 tys. testów i o 1002 nowych zakażeniach.

Jesienna strategia walki z epidemią zakłada, że lekarze rodzinni mogą zlecać test pod kątem koronawirusa osobie z objawami zakażenia.

źródło:
Zobacz więcej