RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Można już latać do Francji. Na pokład wpuszczają tylko „ujemnych”

Bez Francji lista obejmuje 29 państw (fot. Mike Hewitt/Getty Images)

Francja wprowadziła rozwiązania gwarantujące, że do samolotów będą wpuszczane wyłącznie osoby z ujemnym wynikiem testu na koronawirusa, w związku z tym zakaz połączeń lotniczych z tym krajem został zniesiony – wynika z informacji MSZ.

Wchodzi w życie nowy zakaz lotów. Są od niego wyjątki

16 września wchodzi w życie nowe rozporządzenie dotyczące zakazu organizowania regularnych rejsów pasażerskich do i z poszczególnych państw. W...

zobacz więcej

Listę krajów, z którymi wykonywanie pasażerskich połączeń lotniczych jest zakazane, wskazuje obowiązujące od 15 września rozporządzenie Rady Ministrów. Zastrzega się, że zakazu nie stosuje się m.in. do lotów z państw, „które notyfikowały Rzeczypospolitej Polskiej wprowadzenie rozwiązań gwarantujących, że na pokład statku powietrznego będą przyjmowani wyłącznie pasażerowie, wobec których wykonano z wynikiem negatywnym test diagnostyczny w kierunku SARS-CoV-2".

Zgodnie z tym samym rozporządzeniem, wykaz państw, które notyfikowały takie rozwiązania, ogłosił Minister Spraw Zagranicznych. Wskazał Francję jako państwo, które notyfikowało wprowadzenie przewidzianych rozporządzeniem rozwiązań. Zakaz połączeń lotniczych z Francją przestał więc obowiązywać.

Bez Francji lista obejmuje 29 państw: Belize, Bośnię i Hercegowinę, Czarnogórę, Brazylię, Bahrajn, Hiszpanię, Izrael, Katar, Kuwejt, Libię, Argentynę, Chile, Gwatemalę, Honduras, Irak, Kolumbię, Kostarykę, Liban, Malediwy, Mołdawię, Namibię, Panamę, Paragwaj, Peru, Surinam, Wyspy Zielonego Przylądka, USA, Boliwię i Bahamy.

źródło:

Zobacz więcej