RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

W nocy odbyło się spotkanie Kaczyńskiego z Ziobrą

Jaka będzie przyszłość Zjednoczonej Prawicy? (fot. arch.PAP/Paweł Supernak)

W nocy z poniedziałku na wtorek odbyło się spotkanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z liderem Solidarnej Polski ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą. Ten fakt potwierdził Michał Woś, minister środowiska.

„Zużywamy się na swoich funkcjach”. Czarnek przecina spekulacje

Na dziś ministrem sprawiedliwości jest Zbigniew Ziobro. Mam nadzieję, że Zjednoczona Prawica przetrwa na następne trzy lata – powiedział w Polskim...

zobacz więcej

– Do pierwszego spotkania już doszło. Można się domyślić, że prowadzą wieczorny tryb życia – powiedział Michał Woś w wp.pl.

Woś pytany, kiedy dokładnie miało miejsce spotkanie, odparł: „Można się domyślać, że zarówno pan prezes PiS, jak i prezes Solidarnej Polski prowadzą raczej wieczorny tryb życia”.

O tym, że doszło do spotkania szefów PiS i Solidarnej Polski mówił też poseł PiS Zbigniew Girzyński.

Zdaniem posła PiS, Ziobro otrzymał konkretne propozycje, które umożliwią mu funkcjonowanie nadal w koalicji rządowej. – Być może nadal nawet na stanowisku ministra sprawiedliwości – dodał.

W poniedziałek odbyło się spotkanie kierownictwa PiS, w którym brali udział najważniejsi politycy partii. Jak napisała rzeczniczka PiS Anita Czerwińska podjęto decyzje o zdecydowanych rozstrzygnięciach.

Rzecznik rządu Piotr Müller powiedział we wtorek, że w tym tygodniu możemy spodziewać się ogłoszenia decyzji, co do kwestii funkcjonowania rządu i jego składu.

źródło:
Zobacz więcej