RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Specjalna akcja policji przyniosła żniwa. Zatrzymano ponad 200 praw jazdy

W ostatni weekend zatrzymano 954 nietrzeźwych kierowców (fot. policja.pl, zdjęcie ilustracyjne)

Podczas piątkowej akcji kaskadowego pomiaru prędkości policjanci w całym kraju za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w terenie zabudowanym zatrzymali 232 praw jazdy – poinformował Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. W ostatni weekend zatrzymano prawie tysiąc nietrzeźwych kierowców.

Komplet punktów karnych w dziesięć minut. Pirat pożegnał się z prawem jazdy

Policjanci z zielonogórskiej grupy SPEED zatrzymali czwartek rano kierowcę, który jechał z prędkością 103 km/h w miejscu, gdzie dozwolone jest...

zobacz więcej

Jak informował wcześniej komisarz Robert Opas, w piątek policjanci w całym kraju przeprowadzili akcję kaskadowego pomiaru prędkości.

„Kaskadowy pomiar prędkości to sposób na »wychwycenie« największych piratów drogowych. Policjanci prowadzić będą kontrolę prędkości na określonym odcinku drogi przez więcej niż przez jedną załogę” – tłumaczył, dodając, że na polskie drogi wyjadą także policyjne załogi „SPEED”.

Teraz policjant przekazał statystyki dotyczące tej akcji.

– W piątek w całym kraju za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w terenie zabudowanym zatrzymanych zostało 232 praw jazdy – powiedział Opas. Według niego to drugi najwyższy wyniki we wrześniu. Więcej praw jazdy zostało zabranych 11 września – wówczas uprawnienia straciło 319 kierowców.

Nietrzeźwy kierowca autobusu chciał zawieźć dzieci na wycieczkę

Policjanci sieradzkiej drogówki powstrzymali nietrzeźwego kierowcę autobusu, który miał zabrać dzieci na szkolną wycieczkę. 31-letni mieszkaniec...

zobacz więcej

– Łącznie od 1 do 20 września policjanci za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w terenie zabudowanym zatrzymali 3533 prawa jazdy. W analogicznym okresie w ubiegłym roku było ich 2960 – podkreślił.

Poinformował również o danych dotyczących zatrzymań nietrzeźwych kierowców.

– W ciągu ostatniego weekendu policjanci zatrzymali 954 nietrzeźwych kierowców. To o 248 więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku – podał. Wskazał także, że od 1 do 20 września funkcjonariusze na polskich drogach zatrzymali 5986 nietrzeźwych kierowców (w 2019 r. – 5643).

– Pamiętajmy, że na drogach nie jesteśmy sami, że są inni uczestnicy ruchu drogowego. Dlatego apelujemy o rozwagę i rozsądek. W największej mierze bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu zależy od kierowców – zaapelował policjant.

źródło:

Zobacz więcej