RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Poszukiwani jurorzy, którzy wybiorą najlepsze tiramisu na świecie

Jurorzy spróbują 200 porcji przysmaku (fot. Shutterstock/ Shebeko)
Jurorzy spróbują 200 porcji przysmaku (fot. Shutterstock/ Shebeko)

Organizatorzy mistrzostw świata w przyrządzaniu tiramisu, jakie odbędą się w Treviso, poszukują stu jurorów, którzy ocenią ten pochodzący z północy Włoch deser. Rekrutacja kandydatów trwa w mediach społecznościowych. Jurorzy spróbują 200 porcji przysmaku.

Niedźwiedź obudził śpiącego przy basenie mężczyznę [WIDEO]

Do niecodziennego zdarzenia doszło w Greenfield (USA). Mężczyzna spał na leżaku przy swoim basenie, kiedy przez otwartą bramę wszedł niedźwiedź....

zobacz więcej

Lokalne wydanie dziennika „Corriere della Sera” podkreśla, że dla miłośników specjału z biszkoptów, serka mascarpone i kawy będzie to zajęcie marzeń.

Aby mieć na to szansę, kandydaci do jury z całego świata muszą udowodnić, że nie tylko lubią jeść tiramisu, ale również znają się na nim. Zrobią to najpierw w liście motywacyjnym, a potem – odpowiadając na 15 pytań ze specjalnego kwestionariusza.

Ci, którzy uzyskają największą liczbę punktów, otrzymają nominację. Ostatecznego wyboru jurorów, którzy przyznają Puchar Świata dokona Akademia Tiramisu z Treviso. Stowarzyszenie to, jak głosi jego statut, „rozpowszechnia na świecie tiramisu oraz wartości włoskiej kultury kulinarnej”.

Od lat władze Treviso w regionie Wenecja Euganejska walczą o to, by przyznano, że to właśnie stamtąd pochodzi ten specjał. Jak się podkreśla, przepis powstał w miejscowej restauracji „Le Beccherie” ponad 50 lat temu.

Przepis jako oficjalny dokument został złożony wraz z aktem notarialnym we Włoskiej Akademii Kuchni.

„Sukces tiramisu na świecie zawdzięczamy wszystkim mieszkańcom Treviso, którzy potrafili zazdrośnie strzec przepisu i zapoznali z nim pięć kontynentów wraz z odrobiną kreatywności” – twierdzą właściciele restauracji, kolebki deseru.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej