RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nieudane awaryjne lądowanie. Nie żyją cztery osoby

Zginęły wszystkie osoby znajdujące się na pokładzie (fot. TT/Cameron Stuart/Fox News)

Cztery osoby – wszystkie na pokładzie – zginęły w katastrofie niewielkiego samolotu w Teksasie. Pilot był zmuszony do awaryjnego lądowania.

Śmiertelny wypadek w Gliwicach. Mężczyzna został potrącony przez pociąg

Do tragicznego zdarzenia doszło wieczorem w Gliwicach. Mężczyzna przewrócił się na torach przed nadjeżdżającym pociągiem. Maszynista nie zdążył...

zobacz więcej

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 11 rano czasu lokalnego. Jednosilnikowa maszyna typu Piper PA-46 Malibu leciała z Horseshoe Bay w Teksasie do Natchitoches w Luizjanie. Rozbiła się nieopodal lotniska w Hilltop Lakes.

Departament Bezpieczeństwa Publicznego przekazał, że zginęły cztery osoby – 59-letni Kenneth i Missy Lynn Hixowie z Lafayette w Luizjanie oraz ich rówieśnicy Phillip i Pauline Ackalowie z Natchitoches.

Powiązana z CBS lokalna stacja KBTX przekazała, że tuż przed katastrofą pilot próbował skontaktować z Federalną Administracją Awiacji (FAA) i zgłosić problem z silnikiem. Następnie usiłował wykonać awaryjne lądowanie, ale maszyna się rozbiła na polu.

Dochodzenie w sprawie tragedii przeprowadzą śledczy z Narodowej Rady Bezpieczeństwa Transportu (NTSB), wspierani przez FAA.

źródło:
Zobacz więcej