RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Gwiazdor disco polo miał proponować seks 14-latce

Decyzją sądu 27-latek został objęty dozorem policji (fot. KMP Gdańsk)

Gdańscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o pedofilię. 27-latek miał proponować 14-latce seks. Jak nieoficjalnie dowiedział się reporter Radia Gdańsk, chodzi o znanego muzyka disco polo. W jego mieszkaniu znaleziono także między innymi broń i narkotyki.

14-latka nie została zgwałcona, „bo nie krzyczała”. Sąd złagodził karę dla pedofila

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu wydał niedawno wyrok w sprawie 14-latki, którą seksualnie wykorzystał jej daleki krewny. Według „Gazety Wrocławskiej”...

zobacz więcej

Stacja podała, że podejrzany został zatrzymany w jednym z mieszkań w powiecie wejherowskim. – Usłyszał zarzuty składania propozycji obcowania płciowego małoletniej i prezentowania jej treści pornograficznych, ale nie tylko – mówi st. asp. Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

– Mężczyzna wysyłał za pośrednictwem czatu jednego z portali internetowych i komunikatora zdjęcia swoich genitaliów. W mieszkaniu policjanci zabezpieczyli tablet, komputery, telefon, pendrive'y, które zostaną przekazane do zbadania biegłemu sądowemu z zakresu pozyskiwania danych teleinformatycznych. Ponadto podczas przeszukania mieszkania policjanci znaleźli marihuanę, broń palną oraz kilkadziesiąt sztuk naboi, które zostały przekazane biegłemu z zakresu balistyki. Biegły wstępnie ocenił, że jest to broń, na którą wymagane jest pozwolenie – dodaje Kamińska.

Mężczyźnie grozi 8 lat więzienia. Decyzją sądu został objęty dozorem policji.

W minionym tygodniu policjanci również zatrzymali mężczyznę, który w przeszłości skazywany był za przestępstwa związane z pedofilią. Mieszkaniec Gdańska również za pośrednictwem internetu proponował seks nastolatce i dążył do spotkania. Mężczyzna decyzja sądu został aresztowany.

źródło:
Zobacz więcej