RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Polska tenisistka z koronawirusem. Nie zagra we French Open

Katarzyna Kawa poddała się kwarantannie (fot. FB/Katarzyna Kawa)

Z powodu zainfekowania koronawirusem, Katarzyna Kawa nie zagra w wielkoszlemowym turnieju French Open w Paryżu. 27-letnia tenisistka poinformowała o tym na Facebooku.

Koronawirus w Piaście. Co z meczem w Lidze Europy?

Niepokojące wieści napłynęły z obozu szykującego się do jutrzejszego meczu w II rundzie eliminacji Ligi Europy Piasta Gliwice. W zespole Waldemara...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

„Niestety z powodu pozytywnego testu na Covid-19 zostałam wycofana z turnieju w Paryżu. Mój pierwszy test był negatywny, próbka pobrana 40 godzin później okazała się pozytywna. Nie mam żadnych objawów, czuję się wręcz bardzo dobrze. Najbliższe dni spędzę w kwarantannie i następnie powtórzę test” – przekazała.

„Wynik jest dla mnie kompletnym szokiem, ponieważ miałam wykonanych wiele testów w ostatnich tygodniach i naprawdę uważałam na kontakt z innymi i noszenie maski. Nie zadziałało to w moim przypadku, ale mam nadzieję, że dzięki temu uchroniłam inne osoby przez zarażeniem” – dodała.

W zawodach głównych we francuskiej stolicy wystąpią Magda Linette, Iga Świątek, Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak. Z kolei w eliminacjach zagra Magdalena Fręch, a jej pierwszą rywalką będzie we wtorek Argentynka Nadia Podoroska.

W grze podwójnej Świątek wystąpi z Amerykanką Nicole Melichar, Linette z Ukrainką Kateryną Kozłową, Łukasz Kubot z Brazylijczykiem Marcelo Melo i Hubert Hurkacz z Brytyjczykiem Danielem Evansem.

Wielkoszlemowy turniej French Open rozpocznie się w niedzielę.

źródło:
Zobacz więcej