RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rzecznik rządu podaje termin, kiedy zapadnie decyzja ws. przyszłości koalicji

Piotr Müller podkreślił, że kierownictwo PiS podjęło dzisiaj „decyzje kierunkowe”. (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

Rzecznik rządu Piotr Müller powiedział w Polsat News, że w tym tygodniu ogłoszone zostaną decyzje dotyczące przyszłości Zjednoczonej Prawicy. Dziś w tej sprawie, w siedzibie przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie, obradowało kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości.

Portal tvp.info nieoficjalnie: Prezes PiS postawi twarde warunki liderowi SP

Dojdzie do spotkania Jarosława Kaczyńskiego ze Zbigniewem Ziobrą – wynika z nieoficjalnych informacji, do których dotarł portal tvp.info. Liderowi...

zobacz więcej

Müller podkreślił, że kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości podjęło dzisiaj „decyzje kierunkowe”. Zapewnił również, że zapowiadane rekonstrukcja rządu i zmniejszenie liczby ministerstw zostaną doprowadzone do końca.

Müller stwierdził, że ostatnie dni „nie napawały optymizmem”, jeśli chodzi o możliwość znalezienia porozumienia z Solidarną Polską. Przypomniał, że przy rekonstrukcji rządu każdy z koalicjantów miał otrzymać kierownictwo w jednym resorcie ze względu na zmniejszenie liczby ministerstw.

– To jest trudny czas, jak w każdej sytuacji, gdy pomiędzy koalicjantami dochodzi do zgrzytów, ale trzeba sobie uczciwie i być może w tym wypadku, jak teraz, publicznie wyjaśnić niektóre sprawy – mówił rzecznik rządu.

– Czas oczyszczenia atmosfery w koalicji się przyda, a jakie będą z tego konsekwencje, w tym tygodniu będzie wszystko jasne. Chodzi o to, aby wyjść na gruncie takich relacji, które obowiązywały wcześniej, a które teraz Solidarna Polska złamała – dodał Müller.

Pytany, czy możliwy jest rząd, w którym nie znajdzie się miejsce dla Zbigniewa Ziobry, odparł, że taka możliwość „również jest brana pod uwagę i jest jak najbardziej możliwa”.

Dopytywany o dalsze losy ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego, który głosował przeciw noweli ustawy o ochronie zwierząt, odparł, że jego decyzja nie była przyjęta pozytywnie przez premiera. – Naturalną konsekwencją braku dyscypliny w głosowaniach są również decyzje o wycofaniu rekomendacji. Myślę, że jest to bardzo prawdopodobne, że faktycznie taką konsekwencja będzie również wycofanie rekomendacji dla ministra Ardanowskiego, ale taka decyzja nie została jeszcze podjęta – powiedział rzecznik rządu.

źródło:
Zobacz więcej