RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Grzybiarze przynieśli niewybuchy do komendy policji. „Skrajna nieodpowiedzialność”

Trzeba było ewakuować kilkadziesiąt osób oraz wyłączyć z ruchu jedną z ulic (fot. Policja Dolnośląska)

Dwa granaty moździerzowe z okresu II wojny światowej przynieśli do budynku Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu (Dolnośląskie) dwaj grzybiarze. W efekcie trzeba było ewakuować kilkadziesiąt osób oraz wyłączyć z ruchu jedną z ulic.

Pojechała z 2-latkiem na zakupy, upuściła go. Okazało się, że miała 3,5 promila

35-letnia kobieta przed godziną 8 rano zaparkowała pod sklepem spożywczym i ze swoim 2-letnim synkiem ruszyła na zakupy. Kiedy wsiadała z powrotem...

zobacz więcej

Dwaj mieszkańcy powiatu lubańskiego znaleźli pociski moździerzowe z czasów II wojny światowej podczas grzybobrania. Mężczyźni postanowili przynieść je do budynku Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu.

– Wykazali się oni skrajną nieodpowiedzialnością (...) w efekcie zamknięto drogę, wstrzymano ruch kołowy i pieszy. Ewakuowano mieszkańców ośmiu pobliskich budynków mieszkalnych oraz funkcjonariuszy policji wraz z osobami osadzonymi w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, w sumie 43 osoby – powiedziała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń.

Do komendy wezwano patrol saperski, który zabezpieczył dwa pociski, a później zdetonował je na poligonie.

Policja apeluje, aby nie dotykać, nie przenosić oraz nie rozbrajać przedmiotów przypominających niewybuchy. – O znalezisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę policji. Miejsce znaleziska zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych – szczególnie dzieci, oddalić się na bezpieczną odległość i czekać na przyjazd służb – podkreśliła Bujakiewicz-Rodzeń.

źródło:

Zobacz więcej