RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Portal tvp.info nieoficjalnie: Prezes PiS postawi twarde warunki liderowi SP

Nieoficjalnie: Jarosław Kaczyński ma rozmawiać ze Zbigniewem Ziobrą (fot. arch.PAP/Marcin Obara)

Dojdzie do spotkania Jarosława Kaczyńskiego ze Zbigniewem Ziobrą – wynika z nieoficjalnych informacji, do których dotarł portal tvp.info. Liderowi Solidarnej Polski mają zostać postawione twarde warunki: albo dojdzie do porozumienia, albo powstanie rząd mniejszościowy, a zachowania polityków SP będą obserwowane.

Oświadczenie Zbigniewa Ziobry w sprawie przyszłości Zjednoczonej Prawicy

Uważam, że Zjednoczona Prawica jest dobrem, przy pewnych napięciach, które są naturalne, warto żeby trwała. Nie jesteśmy idealni, ale przed...

zobacz więcej

W poniedziałek po południu odbyła się narada kierownictwa PiS. Politycy mieli rozmawiać o przyszłości Zjednoczonej Prawicy oraz dalszej obecności w rządzie polityków Porozumienia i Solidarnej Polski, w tym obecnego szefa resortu sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Spotkanie kierownictwa PiS to konsekwencja piątkowego głosowania w Sejmie nad nowelą ustawy o ochronie zwierząt.

Mimo dyscypliny jaka obowiązywała w klubie PiS, przeciw ustawie opowiedziało się 38 posłów Prawa i Sprawiedliwości, w tym wszyscy posłowie Solidarnej Polski oraz dwóch z Porozumienia; 15 innych posłów partii Jarosława Gowina wstrzymało się od głosu. Od tego czasu politycy PiS wielokrotnie powtarzali, że koalicja rządowa praktycznie nie istnieje.

– Uważam, że Zjednoczona Prawica jest dobrem, przy pewnych napięciach, które są naturalne, warto żeby trwała. Nie jesteśmy idealni, ale przed koalicją jest przyszłość. Nawet w rodzinie kochających się ludzi dochodzi do napięć. Mądrością jest je rozwiązywać – mówił na poniedziałkowej konferencji prasowej Zbigniew Ziobro.

źródło:
Zobacz więcej