RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zmiana w resorcie sprawiedliwości? Odwołano posiedzenie komisji weryfikacyjnej

Przewodniczący komisji do spraw reprywatyzacji nieruchomości warszawskich Sebastian Kaleta (fot. PAP/Marcin Obara)
Przewodniczący komisji do spraw reprywatyzacji nieruchomości warszawskich Sebastian Kaleta (fot. PAP/Marcin Obara)

– Przed chwilą dostałem e-mailem informację, że odwołane zostało środowe posiedzenie komisji weryfikacyjnej, na której czele stoi wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta. Nie wiem, czy ma to związek ze zmianami w rządzie, czy ze względami proceduralnymi – zdradził portalowi tvp.info poseł PiS Jan Mosiński, który zasiada w komisji.

Minister z PiS: Solidarna Polska zapewne wyjdzie z koalicji, ale powróci

W najbliższych godzinach dowiemy się, czy Zjednoczona Prawica przetrwa. – Dymisja Zbigniewa Ziobry jest prawie pewna, ale to nie znaczy, że...

zobacz więcej

– Zakończyła się narada kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości Podjęto decyzje o zdecydowanych rozstrzygnięciach. O szczegółach poinformujemy w stosownym czasie – poinformowała na Twitterze rzeczniczka PiS Anita Czerwińska.

Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta, podobnie jak minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro to politycy Solidarnej Polski, która może opuścić koalicję rządową. Media spekulują, że ministra Ziobro może zastąpić posłanka Małgorzata Wassermann lub poseł Przemysław Czarnek. Wiceminister Kaleta nie odbiera telefonu.

źródło:
Zobacz więcej