RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Dlaczego mundurowi trwają przy Łukaszence? Oto powód

– Białoruski OMON zaczął być bardzo dobrze opłacany. Przecieki, które dostajemy jako dziennikarze mówią, że ich zarobki wzrosły nawet sześciokrotnie – Michał Jańczuk, niezależny białoruski dziennikarz, który relacjonuje protesty dla TVP.

W sieci tysiąc nazwisk funkcjonariuszy białoruskiego MSW. „Ostrzegaliśmy”

Protesty na Białorusi przeciwko reżimowi Alaksandra Łukaszenki nie ustają, nie ustaje również brutalność tamtejszej milicji wobec pokojowych...

zobacz więcej

Dziennikarz został zapytany, dlaczego służby nie przyłączają się do trwających od kilku tygodni protestów przeciw Łukaszence.

– Białoruski OMON zaczął być bardzo dobrze opłacany. Przecieki, które dostajemy jako dziennikarze mówią, że ich zarobki wzrosły nawet sześciokrotnie. To jest nieporównywalne z poziomem zarobków całej reszty pracowników, którzy zarabiają w granicach kilkuset rubli białoruskich – mówił Jańczuk.

– W sytuacji, w której Łukaszenka opłaca najlepiej ludzi, którzy mają być mu wierni, inni są jeszcze bardziej rozgoryczeni, ponieważ widzą, że on nie jest prezydentem białoruskiego narodu, tylko białoruskiego OMON-u – dodawał.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej