RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus w dwóch szkołach na Pomorzu. Na kwarantannę trafił wójt gminy

Szkoła podstawowa w Wielkim Klinczu przeszła od poniedziałku na tryb nauki zdalnej (fot. Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)

Dwie szkoły w gminie Kościerzyna przechodzą w tryb nauki zdalnej ze względu na potwierdzone przypadki koronawirusa, w tym u dyrektora jednej z pomorskich placówek. Na kwarantannę trafił m.in. wójt gminy, ponieważ jego żona pracuje jako nauczycielka w szkole podstawowej w Wielkim Klinczu, gdzie również potwierdzono zakażenie SARS- CoV-2.

Większość szkół pracuje normalnie. Na zdalne nauczanie zdecydowało się 47 placówek

W związku z epidemią koronawirusa w trybie mieszanym pracuje jedynie 12 placówek (0,02 proc.) na ponad 48,5 tys. szkół i przedszkoli, które w...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W szkole podstawowej w Wielkim Klinczu na Covid-19 zachorował jeden z nauczycieli. Kwarantanną zostali objęci uczniowie, nauczyciele i rodziny. Wszyscy mają zostać poddani testom na obecność koronawirusa. Placówka przeszła w tryb nauki zdalnej i będzie tak pracować do piątku.

Zdalną formę nauki od poniedziałku przyjęła również szkoła podstawowa w Kaliskich Kościerskich. Pozytywny wynik testu na koronawirusa otrzymał dyrektor placówki i jeden z nauczycieli.

źródło:
Zobacz więcej