RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Aleksandar Vuković zwolniony z Legii Warszawa. Mistrzowie Polski bez trenera

Vuković trenował Legię od kwietnia 2019 roku (fot. PAP/Leszek Szymański)

Aleksandar Vuković nie jest już trenerem piłkarzy Legii Warszawa – poinformował stołeczny klub w oświadczeniu. W sobotę mistrzowie Polski przegrali na własnym boisku z prowadzącym w tabeli Górnikiem Zabrze 1:3, teraz zostali bez szkoleniowca. Mówi się już jednak o możliwym następcy Vukovicia.

Boniek strofuje dziennikarza sportowego. Nie spodobał mu się jego tweet

Burzliwe dni prezesa PZPN. Zbigniew Boniek najwyraźniej kiepsko radzi sobie z krytyką. Do tego w mediach społecznościowych zaczął spierać się z...

zobacz więcej

Legia w ostatniej kolejce przegrała z Górnikiem po raz pierwszy od 18 października 1998 r. Po meczu trener mistrza kraju nie krył rozczarowania grą swoich piłkarzy. – Można mecz przegrać, ale nie w taki sposób. Taka gra nie wystarczy na żadnego przeciwnika, niezależnie od tego, z kim się gra – mówił.

Vuković prowadził Legię od 2 kwietnia 2019 r. Początkowo miał pełnić tę rolę tylko do końca sezonu 2018/19, ale jego podopieczni wywalczyli tytuł, w związku z czym umowę ze szkoleniowcem przedłużono. Pod jego wodzą drużyna rozegrała 65 spotkań, wygrywając 36 z nich, remisując 12 i przegrywając 17.

„Bardzo dziękuję »Vuko« za to, co zrobił dla Legii, nie tylko przez ostatnie półtora roku jako trener I drużyny, z którą zdobył Mistrzostwo Polski, ale także na przestrzeni ostatnich lat. Zawsze mogliśmy na niego liczyć, szczególnie w trudnych momentach i nigdy nie bał się brać odpowiedzialności. Należy mu się za to ogromny szacunek ze strony klubu i kibiców” – powiedział Dariusz Mioduski, prezes Legii Warszawa, cytowany w komunikacie na oficjalnej stronie klubu.

Jak zaznaczył Mioduski, „musieli jednak podjąć trudną decyzję, która wynika z faktu, że nadrzędnym celem Legii jest realizacja celów sportowych, w tym awans do pucharów europejskich”.

„Uznaliśmy, że zmiana na stanowisku trenera pozwoli na szybszą poprawę gry naszej drużyny, co jest niezbędne ze względu na nadchodzące mecze decydujące o awansie do fazy grupowej Ligii Europy” – dodał prezes Legii.

Klub ma wkrótce poinformować o kolejnych decyzjach związanych z prowadzeniem drużyny. Mówi się jednak o selekcjonerze polskiej kadry U-21 Czesławie Michniewiczu.

źródło:
Zobacz więcej