RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Maląg: na program „Maluch plus" przeznaczamy 450 mln zł rocznie

– Fundamentem działań rządu zarówno pani premier Beaty Szydło, jak i dziś pana premiera Mateusza Morawieckiego było tworzenie dobrego wizerunku rodziny – powiedziała w poniedziałek Marlena Maląg (fot. Shutterstock/Monkey Business Images)

Na rządowy program Maluch Plus co roku państwo przeznacza 450 mln zł – ujawniła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Minister odwiedziła Głowienkę koło Krosna na Podkarpaciu, gdzie uczestniczyła w otwarciu żłobka współfinansowanego z tego programu.

Minister Maląg: nie planujemy waloryzacji 500 Plus

Póki co, nie planujemy waloryzacji świadczenia 500 Plus – powiedziała w poniedziałek w Poznaniu szefowa MRPiPS Marlena Maląg. Minister zapewniła,...

zobacz więcej

W poniedziałek w Głowience Marlena Maląg uczestniczyła w otwarciu żłobka współfinansowanego z tego programu. Jak wyjaśniała, Maluch plus daje możliwości „na tworzenie nowych placówek i dofinansowanie już istniejących miejsc opieki dla dzieci do lat trzech”.

Samorządy mogą zgłaszać prośby o dofinansowanie do takich placówek. Poinformowała, że konkurs na takie dofinansowanie „już jest na 2021 r. ogłoszony po to, aby samorządowcy, ale także podmioty prywatne mogły jak najwcześniej złożyć swoje aplikacje”.

– Abyśmy mogli w tym roku i na początku przyszłego już podpisać umowy, aby rozpoczęła się realizacja zadań – mówiła.

Szefowa resortu rodziny zauważyła, że „polityka tworzenia dobrego czasu dla polskich rodzin rozpoczęła się 2015 r.”.

– Fundamentem działań rządu zarówno pani premier Beaty Szydło, jak i dziś pana premiera Mateusza Morawieckiego było tworzenie dobrego wizerunku rodziny. Wsparcie finansowe rodziny, ale także, a może nawet przede wszystkim, podniesienie godności polskiej rodziny – zauważyła.

Minister podkreśliła, że wszystkie programy wspierania rodziny będą kontynuowane. – To jest zagwarantowane – zapewniła.

źródło:
Zobacz więcej