RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Katastrofa budowlana w Indiach. Wśród ofiar są dzieci [WIDEO]

Co najmniej 10 osób zginęło, w tym siedmioro dzieci, a 11 osób zostało rannych w wyniku zawalenia się trzypiętrowego budynku mieszkalnego w indyjskim mieście Bhiwandi, 40 km od Bombaju. Trwa akcja ratunkowa. Służby podejrzewają, że pod gruzami uwięzionych jest ok. 25 rodzin.

Katastrofa lotnicza w Indiach. Samolot rozpadł się na dwie części [WIDEO]

Samolot indyjskiej linii lotniczej rozbił się po tym, jak wpadł w poślizg na pasie startowym podczas lądowania na międzynarodowym lotnisku w...

zobacz więcej

Budynek zawalił się w nocy. dy na ścianach pojawiły się pęknięcia, część mieszkańców próbowała uciec. Ratownicy wydobyli z gruzów co najmniej 11 osób, w tym jedno dziecko, które przewieziono szybko do pobliskiego szpitala.

– Połowa bloku się zawaliła i obawiamy się że ok. 25-26 rodzin zostało uwięzionych pod gruzami – poinformował miejscowy urzędnik cytowany przez Agencję Reutera. Według świadków pod gruzami bloku mogło znaleźć się ok. 60 osób.

Przyczyna zawalenia się budynku nie jest jeszcze znana. Według mieszkańców 30-letni blok wymagał napraw, ale ich przeprowadzenie było niemożliwe ze względu na restrykcje wywołane przez epidemię koronawirusa.

Bezpośrednią przyczyną podobnych katastrof budowlanych w Indiach są monsunowe deszcze nawiedzające kraj latem. W sierpniu kilkanaście osób zginęło w wyniku zawalenia się bloku w Mahad, 165 km od Bombaju.

Prezydent Indii Ram Nath Kovind napisał na Twitterze, że jego „myśli i modlitwy są z ofiarami wypadku” Dodał: „rannym życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Lokalne władze koordynują działania ratunkowe i pomocowe”.

Kondolencje rodzinom ofiar złożył także minister spraw wewnętrznych Amit Shah. Rząd stanu Maharashtra zapewnił, że ofiary katastrofy budowlanej dostaną odszkodowania.

źródło:
Zobacz więcej