RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Autor „Gry o tron” skończył 72 lata. Z tej okazji oświadczył, że życie nie ma sensu

George R.R. Martin autor powieści science-fiction i fantasy (fot. Axelle/Bauer-Griffin/FilmMagic)

Słynny autor powieści science-fiction i fantasy George R.R. Martin 20 września obchodził 72. urodziny. Odniósł się do tego wydarzenia w najnowszym wpisie na blogu. Skomentował w nim porażki swoich ukochanych drużyn futbolu amerykańskiego: New York Giants i New Jork Jets. Zaznaczył przy tym, że pod jego wpisem można komentować jedynie ten wątek.

Nagrody Emmy: Wybrano najlepsze seriale i aktorów

Aż 30 statuetek podczas 72. ceremonii rozdania nagród Emmy zdobyły produkcje platformy HBO. Wśród nich znalazły się wyróżnienia za najlepszy serial...

zobacz więcej

Martin w swoim wpisie długo rozwodził się nad porażkami ulubionych drużyn. Wyjawił, że szalenie irytuje go dodawanie do transmisji telewizyjnych „sztucznego hałasu”.

Z powodu rygorów sanitarnych mecze rozgrywane są przy pustych trybunach, dlatego realizatorzy transmisji telewizyjnych postanowili dodać odgłosy stadionowego hałasu. Pisarzowi kojarzą mu się one z reakcjami publiczności podkładanymi w sitcomach.

Swój wpis kończy sentencją: „Życie jest pozbawione sensu i pełne bólu. Przynajmniej jeśli chodzi o futbol”. Poza stadionami też, stwierdził autor „Gry o tron”, ale to już sobie zostawia na inny post.

W mediach społecznościowych Martin ograniczył się do złożenia życzeń samemu sobie. Tam nie zagroził usuwaniem komentarzy. Można tam przeczytać: „Wszystkiego dobrego, skończ już tę książkę” albo „W imię dawnych i nowych bogów zaklinam cię, byś był szczęśliwy”.

źródło:

Zobacz więcej