RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Joe Biden fake newsem o „strefach wolnych od LGBT” atakuje Polskę

Powiem jasno, prawa LGBTQ+ to prawa człowieka. Nie ma miejsca na „strefy wolne od LGBT” – napisał na Twitterze kandydat Demokratów na prezydenta USA Joe Biden, odnosząc się do Polski. W ten sposób powielił kłamstwa, które za granicą przedstawia polska opozycja. Wbrew twierdzeniom niektórych polityków, w Polsce nie ma takich stref.

Szefowa KE: Nie ma miejsca w naszej UE na „strefy wolne od LGBT”

W UE nie ma miejsca na „strefy wolne od LGBT” – oświadczyła szefowa KE Ursula von der Leyen, zapowiadając przy tym, że kierowana przez nią...

zobacz więcej

O politycznym ataku Bidena na Polskę mówił w programie „#Jedziemy” dziennikarz Michał Rachoń. Nawiązał przy tym do genezy takich kłamstw. Przypomniał, że poza granicami kraju Polskę oczerniają nasi rodzimi politycy opozycyjni.

Dodał, że ostatnio część polskich europosłów głosowała za rezolucją, wzywającą do zmiany prawa w Polsce, jeśli chodzi o małżeństwa jednopłciowe i adopcję dzieci przez takie pary.

– Kłamliwą narrację podchwytuje cała światowa lewica – mówił Rachoń. Jednym z przykładów są słowa szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen.

– Nie spocznę w wysiłkach na rzecz budowy unii równości, gdzie wszyscy mogą być tym, kim naprawdę są – bez obawy przed oskarżeniami lub dyskryminacją, bo bycie sobą to nie jest ideologia – powiedziała w Parlamencie Europejskim w Brukseli von der Leyen.

– To jest tożsamość i nikt nie może nikomu tego zabrać. Chcę postawić sprawę jasno: strefy wolne od LGBT to strefy wolne od wartości humanistycznych. Nie ma dla nich miejsca w naszej UE – mówiła szefowa KE.

Fake news o „strefach wolnych od LGBT”. Czym jest Samorządowa Karta Praw Rodzin?

Wbrew twierdzeniom niektórych polityków, w Polsce nie istnieją „strefy wolne od LGBT”. Zwrot ten został wymyślony przez działaczy lewicowych,...

zobacz więcej

Zapowiedziała, że Komisja wkrótce przedstawi strategię wzmocnienia praw osób LGBTQI.

– W ramach tego będę również dążyć do wzajemnego uznawania stosunków rodzinnych w UE. Jeśli jesteś rodzicem w jednym kraju, jesteś rodzicem w każdym kraju – zaznaczyła.

Do słów szefowej KE odniósł się na Twitterze kandydat Demokratów na prezydenta USA Joe Biden. „Powiem jasno. Prawa LGBTQ+ to prawa człowieka, a strefy »wolne od LGBT« nie mają miejsca w UE ani na całym świecie” – napisał, linkując do publikacji o takich strefach w Polsce.

Wbrew twierdzeniom niektórych polityków, w Polsce nie istnieją „strefy wolne od LGBT”. Zwrot ten został wymyślony przez działaczy lewicowych sprzeciwiających się m.in. przyjmowaniu przez niektóre miasta i gminy Samorządowej Karty Praw Rodzin, która ma na celu ochronę praw rodzin, rodziców i dobro dzieci. W Karcie pisano o „ideologii LGBT”.

Kłamstwo polegające na przypisywaniu samorządów chroniących prawa rodzin do „stref wolnych od LGBT” zyskało rozgłos zagranicą po tym, jak aktywiści ideologii LGBT rozstawili fikcyjne tabliczki z takim hasłem przed wjazdem do niektórych miast i sfotografowali je, bez informacji, że takich tabliczek w tych miejscach faktycznie nie ma.

źródło:
Zobacz więcej