RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

USA: Zatrzymano podejrzaną o wysłanie koperty z trucizną do Białego Domu

Przesyłka do prezydenta Donalda Trumpa zawierała rycynę, która powoduje śmierć w ciągu kilkudziesięciu godzin od zatrucia(fot. Sarah Silbiger/Getty Images)
Przesyłka do prezydenta Donalda Trumpa zawierała rycynę, która powoduje śmierć w ciągu kilkudziesięciu godzin od zatrucia(fot. Sarah Silbiger/Getty Images)

Na granicy amerykańsko-kanadyjskiej aresztowano kobietę podejrzaną o wysłanie koperty z trucizną do Białego Domu – poinformowała w niedzielę agencja Associated Press, powołując się na źródła w służbach bezpieczeństwa USA.

Próba otrucia Trumpa? Przejęto paczkę z toksyczną substancją

Amerykańskie służby przejęły zaadresowaną do prezydenta Donalda Trumpa paczkę z toksyczną rycyną – informuje portal amerykańskiej stacji CNN....

zobacz więcej

Amerykańskie służby przejęły kopertę zawierającą rycynę przed kilkoma dniami. Adresowany do prezydenta Donalda Trumpa list został przechwycony w jednej z sortowni. List miał zostać wysłany z Kanady. Kobiecie najprawdopodobniej postawione zostaną zarzuty federalne. Jej tożsamość nie jest znana.

To nie pierwszy przypadek wysłania listu z rycyną do amerykańskiego przywódcy.

W 2018 roku aresztowano weterana marynarki wojennej, który przyznał się, że wysłał Trumpowi i innym przedstawicielom administracji koperty zawierające substancję podobną do rycyny. Listy zostały przechwycone przez służby.

Cztery lata wcześniej na 25 lat więzienia skazano mężczyznę z Missisipi, który zaadresował listy z rycyną do ówczesnego prezydenta USA Baracka Obamy oraz innych urzędników.

W żadnych z tych przypadków koperty z trucizną nie trafiły do rąk amerykańskich prezydentów.

Rycyna to toksyczna substancja pochodząca z rącznika pospolitego i była stosowana w zamachach terrorystycznych. Zażycie trucizny może być śmiertelne, skutkować m.in. krwotokiem wewnętrznym, uszkodzeniami wątroby, nerek i układu krwionośnego.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej